Home Aktualności Osiedlowa biblioteczka po raz kolejny padła ofiarą chuliganów 
AktualnościKultura

Osiedlowa biblioteczka po raz kolejny padła ofiarą chuliganów 

239

Niewielka i niepozorna biblioteczka pod chmurką na osiedlu Zawadzkiego dotychczas cieszyła się sporym uznaniem wśród mieszkańców. Niestety, biblioteczka po raz kolejny została zniszczona przez nieznanych sprawców. 

 

Osiedlowa biblioteczka to projekt zrealizowany w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 r. Przyjęta została z entuzjazmem, angażując część mieszkańców do podzielenia się nieczytanymi już książkami. Na kilku półkach tej niepozornej drewnianej budki oprócz książek znaleźć można było także płyty, czy czasopisma. 

Projekt idealnie wpisuje się w konwencję bookcrossingu, czyli ideę nieodpłatnego przekazywania książek tak, by uzyskały one drugie życie w rękach kolejnego czytelnika. Poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak i właśnie specjalnie wyznaczonych do tego celu półkach, znalazca może czerpać radość z nowej lektury.

Niestety, nie dla każdego idea dzielenia się książką jest właściwa. Biblioteczka wielokrotnie padała ofiarą wandali.  Nieuchwytni sprawcy wciąż mają satysfakcję z podejmowania działań mających na celu utrudnianie książkowej wymiany. Za każdym razem, gdy w miejscu staje nowa, naprawiona budka, ktoś nieprzerwanie ją niszczy. 

Obecnie biblioteczka znajduje się naprzeciwko ryneczku, tuż obok przejścia dla pieszych oraz przystanku autobusowego. Pojawiły się pomysły, aby przenieść ją w inne miejsce. Być może to powstrzyma chuliganów. 

 

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej...

Aktualności

Łabędź zaplątany w drut kolczasty. Potrzebna była pomoc

Pracownicy trafostacji przy Szosie Polskiej skontaktowali się telefonicznie z dyżurnym Straży Miejskiej,...

Aktualności

Betonowe komunistyczne kloce. Spacer po powojennej architekturze mieszkaniowej

Przez ostatnie kilka miesięcy osoby spacerujące w pobliżu ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego...

Ekologia i zdrowieAktualności

Stworzymy Park Narodowy Doliny Dolnej Odry – dzika kraina na to zasługuje

Już w sobotę 24 lutego o godzinie 11:00 rozpocznie się kolejny spacer...