Home Kultura Okręt, który przetrwał wieki, aby opowiedzieć swoją historię. LESZEK HERMAN z nową książką!
Kultura

Okręt, który przetrwał wieki, aby opowiedzieć swoją historię. LESZEK HERMAN z nową książką!

156

Wczesną jesienią XVIII wieku nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego pewien pastor obserwuje nocą tajemniczą armadę żaglowców. Trzysta lat później, pracownicy firmy budowlanej podczas wykopów na prestiżowej budowie trafiają na wrak galeonu. Jak powiązane jest z tym znaleziskiem morderstwo wysoko postawionego urzędnika? Leszek Herman, autor powieści sensacyjnych z Pomorzem Zachodnim w tle, powraca z kolejną  powieścią. Galeon” w księgarniach od 11 października!

 

Znaleziony na budowie wrak starego okrętu sprawia wiele problemów firmie Dark-Bud. Pracownicy postanawiają jednak zachować tajemnicę przed władzami i konserwatorem zabytków w obawie przed opóźnieniem prac. Rozpoczynają ryzykowną grę, która przerodzi się w pasjonującą intrygę.

 

Rok później plotka o galeonie roznosi się na forach internetowych i szybko staje się tematem numer jeden w całym Szczecinie. Dla dwojga dziennikarzy, Pauliny Weber i Piotra Bahryńskiego, pracujących nad cyklem artykułów o katastrofach budowlanych w mieście, odkrycie wraku staje się jeszcze jednym bardzo ciekawym i przydatnym wątkiem. Kiedy jednak na peryferiach Szczecina zostają odkryte zwłoki ważnego urzędnika miejskiego, cała sprawa nabiera nowego, przerażającego wymiaru.

 

Uwielbiany przez czytelników autor przedstawia kolejną wielowątkową i emocjonującą opowieść, która jest lekturą obowiązkową dla wszystkich poszukiwaczy czytelniczych wrażeń!

 

Leszek Herman – szczecinianin, z wykształcenia architekt. Od 1997 projektant i współwłaściciel szczecińskiej Pracowni Projektowej Konserwacji Zabytków. W latach 1993–1995 był autorem cyklu artykułów dla „Gazety Wyborczej” o niezwykłych budynkach i miejscach w Szczecinie i na Pomorzu, ilustrowanych własnymi odręcznymi rysunkami. Od 2005, wraz z bratem Marcinem, prowadzi autorską pracownię projektową. Prywatnie miłośnik tajemnic historycznych i architektonicznych, historii sztuki, dobrej książki, roweru, jazdy konnej i spotkań przy piwie z przyjaciółmi. Do tej pory ukazało się pięć jego powieści: „Sedinum” (Muza 2015), „Latarnia umarłych” (Muza 2016), „Biblia diabła” (Muza 2018), „Sieci widma” (Muza 2019) „Zbawiciel” (Muza 2020) oraz „Krzyż Pański” (Muza 2021) i „Szachownica” (Muza 2022).

Powiązane artykuły

Kultura

Frida najlepsza

Monodram „Frida. Kolekcjonerka z Westendu”  na podstawie tekstu felietonistki Szczecinera  Anny Ołów-Wachowicz...

Kultura

O czym nie powiedział Piotr Krzystek – recenzja Szczecinera

Czego spodziewać się  po książce urzędującego prezydenta miasta? Pierwsza myśl – będzie...

KulturaPolityka

Political non-fiction. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina wydał książkę

„Wszystko o czym nie powiedziałem” to zapis rozmów Dariusza Staniewskiego, szczecińskiego dziennikarza...

KulturaRozmowy

Kamil Żongler… bawi, raduje, wzrusza: „Trafiając do najmłodszych, trafimy też do najstarszych”

Kamil Malecki, bardziej znany jako Kamil Żongler – nie sposób zliczyć ilości...