Home Kultura Okręt, który przetrwał wieki, aby opowiedzieć swoją historię. LESZEK HERMAN z nową książką!
Kultura

Okręt, który przetrwał wieki, aby opowiedzieć swoją historię. LESZEK HERMAN z nową książką!

192

Wczesną jesienią XVIII wieku nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego pewien pastor obserwuje nocą tajemniczą armadę żaglowców. Trzysta lat później, pracownicy firmy budowlanej podczas wykopów na prestiżowej budowie trafiają na wrak galeonu. Jak powiązane jest z tym znaleziskiem morderstwo wysoko postawionego urzędnika? Leszek Herman, autor powieści sensacyjnych z Pomorzem Zachodnim w tle, powraca z kolejną  powieścią. Galeon” w księgarniach od 11 października!

 

Znaleziony na budowie wrak starego okrętu sprawia wiele problemów firmie Dark-Bud. Pracownicy postanawiają jednak zachować tajemnicę przed władzami i konserwatorem zabytków w obawie przed opóźnieniem prac. Rozpoczynają ryzykowną grę, która przerodzi się w pasjonującą intrygę.

 

Rok później plotka o galeonie roznosi się na forach internetowych i szybko staje się tematem numer jeden w całym Szczecinie. Dla dwojga dziennikarzy, Pauliny Weber i Piotra Bahryńskiego, pracujących nad cyklem artykułów o katastrofach budowlanych w mieście, odkrycie wraku staje się jeszcze jednym bardzo ciekawym i przydatnym wątkiem. Kiedy jednak na peryferiach Szczecina zostają odkryte zwłoki ważnego urzędnika miejskiego, cała sprawa nabiera nowego, przerażającego wymiaru.

 

Uwielbiany przez czytelników autor przedstawia kolejną wielowątkową i emocjonującą opowieść, która jest lekturą obowiązkową dla wszystkich poszukiwaczy czytelniczych wrażeń!

 

Leszek Herman – szczecinianin, z wykształcenia architekt. Od 1997 projektant i współwłaściciel szczecińskiej Pracowni Projektowej Konserwacji Zabytków. W latach 1993–1995 był autorem cyklu artykułów dla „Gazety Wyborczej” o niezwykłych budynkach i miejscach w Szczecinie i na Pomorzu, ilustrowanych własnymi odręcznymi rysunkami. Od 2005, wraz z bratem Marcinem, prowadzi autorską pracownię projektową. Prywatnie miłośnik tajemnic historycznych i architektonicznych, historii sztuki, dobrej książki, roweru, jazdy konnej i spotkań przy piwie z przyjaciółmi. Do tej pory ukazało się pięć jego powieści: „Sedinum” (Muza 2015), „Latarnia umarłych” (Muza 2016), „Biblia diabła” (Muza 2018), „Sieci widma” (Muza 2019) „Zbawiciel” (Muza 2020) oraz „Krzyż Pański” (Muza 2021) i „Szachownica” (Muza 2022).

Powiązane artykuły

Kultura

To będzie niesamowita podróż w czasie!  „Zadzwońcie po milicję” już w grudniu w Netto Arenie

Szykuje się kolejna muzyczna podróż w przeszłość, a konkretnie w lata osiemdziesiąte...

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...