Home Aktualności Nieletni grafficiarze przyłapani przez policję. Teraz dostaną nauczkę
Aktualności

Nieletni grafficiarze przyłapani przez policję. Teraz dostaną nauczkę

365

Szczecińscy policjanci przyłapali na gorącym uczynku trzech nastolatków, którzy malowali graffiti w różnych częściach miasta. Choć młodociani wandale próbowali uciec przed odpowiedzialnością za swoje czyny, udało ich się złapać przy pomocy psa służbowego. Teraz za dzielenie się swoją sztuką w nieodpowiednich miejscach odpowiedzą karnie.

 

Nie ma żadnego znaczenia to, czy ktoś uważa graffiti za sztukę o wysokiej lub niskiej wartości – nie wolno umieszczać tego rodzaju malunków bez zgody właściciela obiektu. Takie zachowanie wyklucza jakąkolwiek dyskusję o artystycznym przesłaniu i powoduje, że twórcy graffiti stają się po prostu wandalami, niszczącymi prywatne lub publiczne mienie. Za taki czyn należy się stosowna kara. Przekonają się o tym nieletni grafficiarze, którzy zostali przyłapani na wykonywaniu malunków w nieodpowiednich miejscach. 

Pierwszy w ręce policjantów z Referatu Wywiadowczego KMP w Szczecinie wpadł 16-latek, który malował graffiti na terenie Niebuszewa. 

– Usiłował uciec policjantom, ale po chwili został zatrzymany. Z komisariatu odebrał nieletniego tata – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

Kolejni dwaj młodociani wandale zostali namierzeni, kiedy niszczyli elewację budynku w centrum miasta, nanosząc różne napisy. Oni też nie chcieli spotkać się z funkcjonariuszami i postanowili się schować. W tej zabawie nie mieli szans z policjantem, u którego boku był służbowy pies Karzeł. Czujny nos czworonoga pozwolił odnaleźć nastolatków, ukrytych w pobliskich krzakach. Oni także trafili do komisariatu i zostali odebrani przez opiekunów prawnych.

– 16-latkowie odpowiedzą teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, do którego trafią materiały w ich sprawie. Natomiast 17-latek odpowie za ten czyn karnie, po ustaleniu sumy strat, które spowodował – podaje KMP w Szczecinie.

Powiązane artykuły

AktualnościMotoryzacja

Starym autem nie wjedziesz do centrum Szczecina. Politycy chcą Strefy Czystego Transportu

Władze miasta chcą utworzenia Strefy Czystego Transportu w Szczecinie. Oznacza to, że...

AktualnościW regionie

Horror na szosie pod Gryficami. Chcieli wypędzić diabła z rocznej córeczki, dziecko trafiło do szpitala

Wczoraj w okolicach Mojszewa pod Gryficami doszło do wstrząsających i makabrycznych scen...

Aktualności

Szok. Jechali na dachu autobusu. „To była ustawka pod wiral” [VIDEO]

O dwóch młodych mężczyznach na dachu autobusu linii 89 poinformowała kierowcę pasażerka...

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...