Home Aktualności (Nie) tylko na chwilę. Bezczelne parkowanie na Warszewie
Aktualności

(Nie) tylko na chwilę. Bezczelne parkowanie na Warszewie

668

Zaparkował całkowicie tarasując chodnik, nie na chwilę, bo pojazd tak stał przez długi czas. Rodzice idący na pobliski plac zabaw, z wózkami musieli omijać dostawczaka schodząc na ulicę.

 

Środek dnia, ulica Kalinowa. Nagle podjeżdża kierowca dostawczaka, zawraca i przez chwilę jedzie pod prąd ulicą jednokierunkową. Nawet nie szuka miejsca do zapakowania, ale bezczelnie wjeżdża na chodnik całkowicie blokując przejście. Nie dość, że na chodniku, to w dodatku na „zakazie”, bo znaki drogowe w tym miejscu nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Nie na chwilę, bo w ten sposób pojazd był zapakowano przez minimum półtora godziny.

– Nudny opis do zdjęcia to „blokowanie chodnika” i „2,5 t DMC” to 200 zł i 1 punkt karny – komentuje aktywista, Szymon Nieradka, znany jako Stop Cham. – Mniej nudny to może „Szukam nowej spacerówki dla dzieciaka. Coś bezpiecznego i dobrego na krzywe chodniki w centrum. Wpadł mi w oko ten model – poleci ktoś?” – uśmiecha się człowiek, który od lat walczy z  bezczelnością kierowców.

Na Warszewie pozostawione w ten sposób auto to nic nowego, za każdym razem tłumaczenie jest podobne „ gdzie mam zaparkować”. Ale czy problem z brakiem miejsca usprawiedliwia łamanie przepisów ruchu drogowego w taki sposób? Czy tylko gigantyczne mandaty jako kara dla kierowców parkujących w ten sposób mogą zmienić ich mentalność?

– Zmiana pierwszeństwa dla pieszych na przejściu nie wymagała 30 lat i „zmiany mentalności”, ale dopisania jednego zdania w jednej ustawie – komentuje Szymon Nieradka. – Nie chodzi o gigantyczne kary, ale o sprawiedliwe i nieuniknione. Polscy kierowcy zmieniają mentalność metr po przekroczeniu granicy. A obserwacja własna ze Szczecina jest taka, że niemieccy kierowcy także zmieniają mentalność zaraz po przekroczeniu naszej granicy. Tyle, że w drugą stronę – komentuje.

W tym wypadku kierowca (być może) nie uniknie kary. Zdjęcia z tego zajścia trafiły na policyjnego maila stopagresjidrogowej@sc.policja.gov.pl wraz z opisem sytuacji.

Powiązane artykuły

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...

Aktualności

Służby szukały zaginionej kobiety

Wyszła z domu przy ulicy Gwarnej około godziny 13 i los jej...

Aktualności

Procesje na ulicach Szczecina. Będzie dużo utrudnień dla kierowców

30.05.2024 r. w godz. 10:00 – 12:00 odbędzie się w Szczecinie procesja...