Home W regionie Nastoletni bandyci dotkliwie pobili dwie osoby. Zaczęło się od rzuconej śnieżki
W regionie

Nastoletni bandyci dotkliwie pobili dwie osoby. Zaczęło się od rzuconej śnieżki

118

Sąd na wniosek policjantów i prokuratora ze Szczecinka zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 17-latka i 19-latka – sprawców pobicia 15-latka oraz interweniującego partnera matki chłopca. Mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Aresztowanym za ten czyn może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło 25 listopada na jednej z ulic w Szczecinku. 15-latek został rzucony śnieżką przez dwóch starszych od siebie nastolatków. Ta zaczepka stała się przyczyną wymiany słów, która z kolei poskutkowała pobiciem chłopca przez 17-latka i 19-latka. Na szczęście ofierze w końcu udało się uciec swoim oprawcom i powiadomić o zajściu członków swojej rodziny. Chwilę później na ulicy pojawiła się matka nastolatka i jej konkubent, którzy odnaleźli sprawców pobicia.

– Pomiędzy opiekunami nastolatka i napotkanymi na ulicy młodymi mężczyznami doszło do awantury, która zakończyła się tym razem pobiciem 38-latka – mówi st. asp. Anna Matys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. – Mężczyzna został kilkukrotnie uderzony w głowę drewnianym przedmiotem, który wzięła ze sobą matka nastolatka. Po całym zdarzeniu grupa rozeszła się, a interweniujący policjanci nie zastali uczestników zdarzenia.

Dopiero następnego dnia szczecinieccy policjanci zostali poinformowani o poważnych skutkach całego zajścia. 38-latek został pobity tak dotkliwie, że do szpitala został przewieziony w stanie zagrażającym życiu. Policja kryminalna rozpoczęła zwiększone działania, które doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawców i wyjaśnienia okoliczności.

– Jeszcze tego samego dnia 17-latek i jego o 2 lata starszy kolego zostali zatrzymani – informuje st. asp. Anna Matys. – Policjanci dotarli do nagrań z kamer monitoringu, które rejestrowały całe zdarzenie. W sprawie ciężkiego pobicia z użyciem niebezpiecznego przedmiotu zostało wszczęte prokuratorskie śledztwo. Zatrzymanym mieszkańcom Szczecinka zostały przedstawione aż dwa zarzuty.

Dziś na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawcom pobicia, którego skutkiem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Powiązane artykuły

przestępczość
W regionie

Zabójstwo pod Dobrą. Pracownicy leśni znaleźli ciało 50-letniego mężczyzny

Pracownicy leśni pod Dobrą (powiat łobeski) znaleźli martwego mężczyznę. Do akcji wkroczyła...

W regionie

Nowy przystanek SKM w Goleniowie niedługo przyjmie pierwszych pasażerów. Ale coś tu nie zagrało

Wraz z pełnym uruchomieniem I etapu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, czyli od 10...

Biznes i inwestycjeW regionie

Park rozrywki Hossoland ze sporym opóźnieniem

Inwestor, Grupa Hosso, obiecuje gościom parku m.in. niezwykłe kolejki górskie i karuzele....

wycinka drzew
Biznes i inwestycjeW regionie

Leszek Naziemiec: Przy poszerzeniu drogi ucierpieć może ponad 1200 drzew

Ogromny niepokój wielu miłośników przyrody budzi zamiar poszerzenia drogi wojewódzkiej 102. W...