Home Sport Miała być feta, był najgorszy mecz finału
SportAktualności

Miała być feta, był najgorszy mecz finału

94

Kibice byli gotowi do świętowania. Gotowi byli również przedstawiciele ligi. Najmniej przygotowani do meczu byli zawodnicy Kinga, którzy zagrali najsłabsze, jak dotąd, spotkanie w walce o złoto z Treflem Sopot.

 

Puchar Mistrzów Polski był, confetti było, szampany były… Wilki Morskie mogły wczoraj obronić tytuł mistrza kraju, wystarczyło tylko (i aż) wygrać z Treflem Sopot. Gospodarze mieli przysłowiowy nóż na gardle, King mógł grać z większą swobodą… ale lepiej weszli w spotkanie sopocianie. Szybko objęli prowadzenie 12:3 i dominowali w pierwszych akcjach na parkiecie. King odpowiedział znakomitą serią 10 punktów i wyszedł na prowadzenie 15:14. To był jeden z najlepszych fragmentów w wykonaniu szczecinian w tym meczu.

Trefl grał skuteczniej, a koszykarze Kinga pudłowali  na potęgę. Gospodarze wygrywali kolejne kwarty – pierwszą 24:23, drugą  21:18, trzecią 22:18. W czwartej kwarcie Trefl prowadził nawet 15 punktami 83:68, nie pozostawiając złudzeń kto jest lepszy na boisku. Owszem, King  miał swoje szanse rzutowe, ale zawodził. Zabrakło rzutów zza linii 3 punktów, a Trefl bezwzględnie wykorzystywał niemoc szczecinian.

Wilki Morskie w swoim stylu zaserwowały fantastyczną końcówkę meczu, ostatnie minuty meczu były dość niespodziewanym zrywem, była nawet szansa na wyrównanie stanu meczu, ale zabrakło precyzji w rozegraniu, w odpowiedzi Trefl zdobywał punkty z linii rzutów osobistych i rozstrzygnął losy spotkania na swoją korzyść 88:84.

To był bez wątpienia najgorszy z finałowych meczów w wykonaniu Kinga. Świetnie zaprezentował się Przemysław Żołnierewicz, który zdobył dla Kinga 23 punkty, 4 zbiórki i 3 asysty.

Kolejny mecz już w czwartek w Netto Arenie. Wilkom nadal brakuje już tylko jednego zwycięstwa do zdobycia tytułu Mistrzów Polski.

Powiązane artykuły

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...

Aktualności

W Szczecinie coraz mniej mieszkańców. Przybywa ich w ościennych gminach?

Liczba mieszkańców Szczecina spadła do 390 tysięcy; mimo napływu cudzoziemców, przede wszystkim...

Sport

Ze Szczecina przez Legię do Udinese

Nowym trenerem Udinese, klubu z Serie A, będzie Kosta Runjaić, który w...

AktualnościHistoria

37 lat temu Jan Paweł II odwiedził Szczecin. Co zostawił po sobie?

Te siedem godzin i piętnaście minut zmieniły szczecinian i miasto na zawsze....