Już za niecały miesiąc w Szczecinie poczujemy nie tylko zapachy czekolady i kawy, ale tez pierników, choinek i grzańców. Aleje w centrum miasta będą zachwycać aż do 22 grudnia ozdobione bombkami, łańcuchami zaświecą tysiącem lampek. Niepowtarzalny klimat i świąteczne przysmaki każdego roku przyciągają tysiące szczecinian i turystów na Jarmark Bożonarodzeniowy.
Tradycyjnie już magię świąt będziemy mogli poczuć na trzech placach w centrum miasta: Alei Kwiatowej, Placu Adamowicza oraz Placu Lotników. Charakterystyczne drewniane domki, a do tego świąteczne smakołyki, kolędy, dekoracje z aniołkami i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, bo jarmarki bożonarodzeniowe stały się w wielu miastach świata obowiązkowym punktem w trakcie świątecznych przygotowań.
– 23 dni, trzy place, dziesiątki sprzedawców z całej Polski oraz tysiące odwiedzających – tak możemy zapowiedzieć tegoroczny największy i najdłuższy Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Wśród wystawców znajdą się nie tylko lokalni producenci, ale także manufaktury z całej Polski. Będzie smacznie, kolorowo i bardzo świątecznie – zachęca Celina Wołosz z Żeglugi Szczecińskiej.
W tym roku na odwiedzjących czekać będzie kilkadziesiąt wystawców z całej Polski, świąteczna muzyka, klimatyczne dekoracje i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Sporo miejsca na jarmarku tradycyjnie zajmą bożonarodzeniowe smaki. Będzie można spróbować pierogów, łazanek, wypić barszcz czerwony i kupić bakalie, miody, wędliny czy przetwory od lokalnych przedsiębiorców, napić się grzanego wina lub gorącej czekolady i wreszcie ulżyć Świętemu Mikołajowi w przygotowywaniu prezentów, bo na jarmarku okazji do kupienia prezentu pod choinkę nie zabraknie.
Tradycyjnie już Jarmark Bożonarodzeniowy to także wiele ciekawych propozycji na rodzinne spędzenie czasu.
– Jak co roku wydarzeniu będą towarzyszyć warsztaty, animacje, teatrzyki, spotkania z Mikołajem, rodzinne gry i zabawy oraz koncerty i wspólne kolędowanie. Nie zabraknie także stałych atrakcji dla dzieci. Karuzela wenecka oraz diabelski młyn ponownie będą kręcić się przez cały Jarmark – dodaje Celina Wołosz.
A z góry, z diableskiego młyna będzie można podziwiać barwne jarmarkowe alejki, co na pewno jest widokiem wartym przejażdżki na kole. Kto jednak lęku wysokości nie pokona, jarmark może podziwiać z ziemi. Ponownie na Placu Lotników stanie drewniany, 14-sto metrowy wiatrak, który nadaje wyjątkowego klimatu całemu wydarzeniu. Konstrukacja ma 14 metrów wysokości i składa się aż z 5 kondygnacji i 12 śmigieł.