Home Aktualności Leśna Nibylandia na szczecińskiej Arkonce
Aktualności

Leśna Nibylandia na szczecińskiej Arkonce

277

Świetlny tunel i multimedialne fontanny, a to wszystko w klimacie “Piotrusia Pana”. W Szczecinie po raz pierwszy zagości ogród świateł. 

 

Już na początku listopada szczeciński Lasek Arkoński rozbłyśnie wielobarwnymi iluminacjami. To za sprawą świetlnej wystawy Garden of Lights zatytułowanej „Piotruś Pan”. Na terenie Arkonki będzie można podziwiać kilkadziesiąt instalacji świetlnych, między innymi tunel złożony z 35 000 punktów led. Do tego mieszkańcy Szczecina i regionu będą mogli obejrzeć multimedialną fontannę, pole świateł, a wczuć w bajkowy klimat pomoże oprawa dźwiękowa. 

 

W tak zaaranżowanej, leśnej Nibylandii nie zabraknie też dodatkowych atrakcji dla całej rodziny. To między innymi specjalna gra terenowa, która pozwoli sprawdzić spostrzegawczość i pamięć oraz punkty, w których będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. 

 

Firma Wonderful Lighting, która jest odpowiedzialna za zaaranżowanie wystawy, przygotowała także podobne projekty, które tej zimy będą mogli oglądać między innymi mieszkańcy Rygi, Budapesztu, Belgradu i Bukaresztu. W Polsce podobne ogrody pojawią się w Chorzowie, Gdyni, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowie

Kolorowy Szczecin. Ponad 25 000 kolorowych roślin

„Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i...

AktualnościLifestyleTurystyka

Zwiedzanie Szczecina nigdy wcześniej nie było takie łatwe

Lubisz spacerować po Szczecinie i chciałbyś poznawać jego historię oraz ciekawostki na...

Aktualności

Niedługo ruszy nabór wniosków o tramwaje z Krajowego Planu Odbudowy. Czy Szczecin wykorzysta tą szansę?

Jak poinformował portal transport-publiczny.pl, Centrum Unijnych Programów Transportowych zapowiedziało rozpoczęcie konkursu na...

AktualnościTurystyka

Prawie stuletni szczeciński tramwaj odnalazł się w Krakowie i odzyskał swoją świetność 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma powody do dumy. Do kolekcji zabytkowych...