Home Aktualności Krach komunikacji miejskiej w Szczecinie. Czy będzie lepiej?
Aktualności

Krach komunikacji miejskiej w Szczecinie. Czy będzie lepiej?

414

Przepełnione autobusy i tramwaje, które nie wyjeżdżają to codzienność na szczecińskich ulicach. Sytuacja robi się coraz bardziej nerwowa. Władze miasta zapewniają jednak, że będzie lepiej, jeszcze w tym roku. 

 

Miejskie spółki komunikacyjne zobowiązały się do jak najszybszego opracowania planów naprawczych, które poprawią działanie komunikacji zbiorowej w Szczecinie. 

 

– Priorytetowym celem, takim na już, jest zminimalizowanie liczby niewyjazdów, a w dalszej perspektywie zwiększenie liczby połączeń komunikacji miejskiej. Pierwsze zmiany w siatce połączeń, oczywiście na plus, spodziewane są już w październiku. Wtedy też pracę w Tramwajach Szczecińskich mają rozpocząć nowi motorniczowie, którzy teraz zdają egzaminy zawodowe po kilkumiesięcznych kursach – mówi Paulina Łątka ze szczecińskiego magistratu. 

 

Jednocześnie spółka Tramwaje Szczecińskie przypomina – nabór do pracy ciągle trwa. Kandydaci po przejściu bezpłatnego kursu otrzymają gwarancję zatrudnienia. 

 

Nowe etaty powinny nieco usprawnić system komunikacji, ale motorniczych wciąż będzie zbyt mało. Chętnych brakuje z powodu niskich zarobków i dużej odpowiedzialności. Sytuacji nie poprawia także ostatnia wypowiedź prezesa Tramwajów Szczecińskich, który powiedział, że motorniczowie to “prości ludzie”, którzy mają do zdania trudny egzamin. Teraz za swoje słowa przeprasza. 

 

– W żadnym momencie moją intencją nie było obrażenie żadnego z członków załogi Tramwajów Szczecińskich. Zdaję sobie sprawę z tego jak ważną i ciężką pracę wykonują motorniczowie. Wiem, że potrzebują konkretnych rozwiązań, które poprawią ich sytuację zawodową. Moje zbyt daleko idące uproszczenie mogło wprowadzić mylne wrażenie lekceważenia zarówno samych pracowników, jak ich problemów. Delikatne kwestie przeze mnie poruszane także zostały błędnie zinterpretowane – przekazał Krystian Wawrzyniak. 

 

Obecnie w szczecińskiej spółce brakuje około 40 motorniczych. Dziś rano prezes spotkał się z pracownikami zajezdni Golęcin, gdzie miał zapewnić ich o nawet 700 złotowej podwyżce. W przyszłym tygodniu ma spotkać się również z pracownikami w Zajezdni Pogodno. 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Dawcy szpiku nadal poszukiwani! Zostań Bliźniakiem Patrycji ze Szczecina!

Swojego bliźniaka genetycznego nadal poszukuje Patrycja ze Szczecina. Wolontariusze fundacji oraz przyjaciele...

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Aktualności

„Zbyt miła obsługa” i „zbyt intensywne światło”: znamy wyniki testów Fabryki Wody

Testy zakończone, czas na podsumowanie. Jaka jest Fabryka Wody w opinii osób,...

Aktualności

Zamkną dla ruchu dwie ulice

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy...