Home Aktualności Krach komunikacji miejskiej w Szczecinie. Czy będzie lepiej?
Aktualności

Krach komunikacji miejskiej w Szczecinie. Czy będzie lepiej?

336

Przepełnione autobusy i tramwaje, które nie wyjeżdżają to codzienność na szczecińskich ulicach. Sytuacja robi się coraz bardziej nerwowa. Władze miasta zapewniają jednak, że będzie lepiej, jeszcze w tym roku. 

 

Miejskie spółki komunikacyjne zobowiązały się do jak najszybszego opracowania planów naprawczych, które poprawią działanie komunikacji zbiorowej w Szczecinie. 

 

– Priorytetowym celem, takim na już, jest zminimalizowanie liczby niewyjazdów, a w dalszej perspektywie zwiększenie liczby połączeń komunikacji miejskiej. Pierwsze zmiany w siatce połączeń, oczywiście na plus, spodziewane są już w październiku. Wtedy też pracę w Tramwajach Szczecińskich mają rozpocząć nowi motorniczowie, którzy teraz zdają egzaminy zawodowe po kilkumiesięcznych kursach – mówi Paulina Łątka ze szczecińskiego magistratu. 

 

Jednocześnie spółka Tramwaje Szczecińskie przypomina – nabór do pracy ciągle trwa. Kandydaci po przejściu bezpłatnego kursu otrzymają gwarancję zatrudnienia. 

 

Nowe etaty powinny nieco usprawnić system komunikacji, ale motorniczych wciąż będzie zbyt mało. Chętnych brakuje z powodu niskich zarobków i dużej odpowiedzialności. Sytuacji nie poprawia także ostatnia wypowiedź prezesa Tramwajów Szczecińskich, który powiedział, że motorniczowie to “prości ludzie”, którzy mają do zdania trudny egzamin. Teraz za swoje słowa przeprasza. 

 

– W żadnym momencie moją intencją nie było obrażenie żadnego z członków załogi Tramwajów Szczecińskich. Zdaję sobie sprawę z tego jak ważną i ciężką pracę wykonują motorniczowie. Wiem, że potrzebują konkretnych rozwiązań, które poprawią ich sytuację zawodową. Moje zbyt daleko idące uproszczenie mogło wprowadzić mylne wrażenie lekceważenia zarówno samych pracowników, jak ich problemów. Delikatne kwestie przeze mnie poruszane także zostały błędnie zinterpretowane – przekazał Krystian Wawrzyniak. 

 

Obecnie w szczecińskiej spółce brakuje około 40 motorniczych. Dziś rano prezes spotkał się z pracownikami zajezdni Golęcin, gdzie miał zapewnić ich o nawet 700 złotowej podwyżce. W przyszłym tygodniu ma spotkać się również z pracownikami w Zajezdni Pogodno. 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Były wojewoda usłyszy zarzuty? Jest zawiadomienie do prokuratury

Szczecińska delegatura Najwyższej Izby Kontroli skierowała do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia...

Aktualności

Auto to nie czołg – kierowca musi mieć widoczność. Lecą mandaty za nieodśnieżone pojazdy, nawet 3000 zł

Kiedyś za jazdę nieodśnieżonym samochodem kierowcy płacili mandaty od 20 do 500...

Aktualności

Wreszcie jest! Ta choinka robi wrażenie

Choinka przed Urzędem Miasta robi wrażenie. Szczególnie po zachodzie słońca! Mieszkańcy, z...

Aktualności

Chcesz pomóc – nie daj się oszukać! Prawdziwi wolontariusze czekają na pomoc

Pukają do drzwi i proszą o datki. Nie wiadomo jednak, kto te...