Zakończyły się odbiory inwestycji na ul. Władysława Nehringa. To jednak nie oznacza całkowitego końca robót — drogowcy wrócą jeszcze nocami, by wprowadzić nową organizację ruchu i zmienić zasady poruszania się na trasie.
19 maja oficjalnie zakończył się odbiór prac prowadzonych na ul. Władysława Nehringa. Modernizacja objęła blisko dwukilometrowy odcinek od ul. Szosa Polska do ul. Polickiej i była jedną z największych drogowych inwestycji realizowanych w tej części miasta w ostatnim czasie.
W ramach przebudowy całkowicie wymieniono nawierzchnię jezdni, wyremontowano chodniki przy skrzyżowaniach z ul. Szosą Polską i Kościelną, a także wybudowano brakujący fragment chodnika prowadzący od ul. Nehringa 1 do ul. Ogrodniczej. Nowy odcinek ma prawie 140 metrów długości i powstał wraz ze zjazdami. Na ulicy pojawiły się również dwa nowe zespoły przystanków autobusowych, które mają poprawić dostępność komunikacji miejskiej dla mieszkańców okolicy.
Choć główne roboty zostały zakończone, kierowcy muszą przygotować się jeszcze na ostatni etap inwestycji. Do 5 czerwca planowane jest wprowadzenie stałej organizacji ruchu. Prace będą prowadzone późnymi wieczorami i nocą, aby ograniczyć utrudnienia w ciągu dnia.
Zmiany nie będą jedynie kosmetyczne. Nowa organizacja ruchu zakłada korektę oznakowania pionowego i poziomego oraz zwężenie jezdni przed przejściami dla pieszych do 3,5 metra. Na środku drogi pojawią się także powierzchnie wyłączone z ruchu. Celem zmian jest przede wszystkim uspokojenie ruchu i zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Miasto liczy, że kierowcy automatycznie zmniejszą prędkość na przebudowanym odcinku.
Po zakończeniu wszystkich prac z nowych przystanków będą mogły korzystać autobusy linii 59 i 524. Pojawią się nowe punkty „na żądanie” — Szajnowicza-Iwanowa oraz Lechowskiego. Szczegóły dotyczące funkcjonowania przystanków ma wkrótce przedstawić Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego.
Mieszkańcy czekają jeszcze na pełne wyposażenie nowych przystanków. ZDiTM rozpoczął już rozmowy dotyczące montażu wiat, a do czasu ich ustawienia na miejscu mają pojawić się ławki. Cała inwestycja kosztowała ponad 3,7 mln zł brutto. Za realizację zadania odpowiadała firma Stanled ze Stargardu.