Home Aktualności Kiedy linia 75 będzie zatrzymywać się na Bramie Portowej? Jest nowy termin
Aktualności

Kiedy linia 75 będzie zatrzymywać się na Bramie Portowej? Jest nowy termin

357

Według zapowiedzi wiceprezydent miasta Anny Szotkowskiej autobusy linii 75, jadące w kierunku Osiedla Zawadzkiego, miały zatrzymywać się na Bramie Portowej (wspólny przystanek z liniami 7 i 8 w kierunku placu Kościuszki) od połowy stycznia. Dlaczego tak się nie stało?

Widok autobusu tej linii na tym przystanku to nic nowego. Kierowcy prowadzący autobusy tej linii jadą wspólnym pasem tramwajowo-autobusowym w ciągu ulicy Wyszyńskiego i przejeżdżają przez ten przystanek, aby ominąć korki na skrzyżowaniu przy Bramie Portowej. Ku wściekłości pasażerów, nie mogą oni ich wpuścić na tym przystanku, ponieważ nie jest on ujęty w rozkładzie jazdy.

Ten stan rzeczy ma się zmienić po zakończeniu przebudowy placu Zwycięstwa, które od miesięcy przesuwa się w czasie. Najpierw miała zakończyć się jesienią ubiegłego roku, potem termin zmieniono na połowę stycznia. Kiedy zatem pasażerowie linii 75 będą mogli zacząć z niego korzystać?

– Autobusy linii 75 będą zatrzymywały się na przystanku „Brama Portowa” po oddaniu do użytku nowego przystanku tramwajowo–autobusowego na pl. Zwycięstwa przy Kościele Garnizonowym – informuje Kacper Reszczyński, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego – Generalny wykonawca wskazuje, że pełne otwarcie przystanku ma nastąpić 17 lutego 2024, natomiast Zarząd planuje uruchomić ten przystanek 19 lutego 2024 roku.

Przypomnijmy, że nowy przystanek tramwajowo-autobusowy będzie obowiązywał na wszystkich liniach jadących w stronę placu Kościuszki. W przypadku autobusów ma on zastąpić ten przystanek, który przed przebudową był zlokalizowany w zatoce na wysokości przychodni Medicus.

W tym miejscu będzie znajdował się wspólny przystanek autobusowo-tramwajowy „Plac Zwycięstwa”

Powiązane artykuły

Aktualności

Ludzie rzeczy gubią, zwykłe i niezwykłe… W komunikacji miejskiej jest tych sytuacji coraz więcej

Czytając zawartą w tytule parafrazę przeboju Skaldów wcale nie jest do śmiechu....

Aktualności

Galeria Szpargałek ostatni raz przed wakacjami. Można tam znaleźć prawdziwe perełki

Już w najbliższą środę w godz. 10:00 – 17:00   zapraszamy wszystkich poszukiwaczy...

Ekologia i zdrowieAktualności

Umorzono śledztwo. Nikt nie poniesie konsekwencji za zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego

Zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego na Gumieńcach, które miało miejsce we wrześniu ub. r.,...

Aktualności

Wakacyjne Miasto Kobiet – nadchodzi świetne wydarzenie

Niesamowicie kobiecy festiwal, pełen gwiazd i darmowych atrakcji już po raz siódmy...