Home Aktualności Kiedy linia 75 będzie zatrzymywać się na Bramie Portowej? Jest nowy termin
Aktualności

Kiedy linia 75 będzie zatrzymywać się na Bramie Portowej? Jest nowy termin

318

Według zapowiedzi wiceprezydent miasta Anny Szotkowskiej autobusy linii 75, jadące w kierunku Osiedla Zawadzkiego, miały zatrzymywać się na Bramie Portowej (wspólny przystanek z liniami 7 i 8 w kierunku placu Kościuszki) od połowy stycznia. Dlaczego tak się nie stało?

Widok autobusu tej linii na tym przystanku to nic nowego. Kierowcy prowadzący autobusy tej linii jadą wspólnym pasem tramwajowo-autobusowym w ciągu ulicy Wyszyńskiego i przejeżdżają przez ten przystanek, aby ominąć korki na skrzyżowaniu przy Bramie Portowej. Ku wściekłości pasażerów, nie mogą oni ich wpuścić na tym przystanku, ponieważ nie jest on ujęty w rozkładzie jazdy.

Ten stan rzeczy ma się zmienić po zakończeniu przebudowy placu Zwycięstwa, które od miesięcy przesuwa się w czasie. Najpierw miała zakończyć się jesienią ubiegłego roku, potem termin zmieniono na połowę stycznia. Kiedy zatem pasażerowie linii 75 będą mogli zacząć z niego korzystać?

– Autobusy linii 75 będą zatrzymywały się na przystanku „Brama Portowa” po oddaniu do użytku nowego przystanku tramwajowo–autobusowego na pl. Zwycięstwa przy Kościele Garnizonowym – informuje Kacper Reszczyński, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego – Generalny wykonawca wskazuje, że pełne otwarcie przystanku ma nastąpić 17 lutego 2024, natomiast Zarząd planuje uruchomić ten przystanek 19 lutego 2024 roku.

Przypomnijmy, że nowy przystanek tramwajowo-autobusowy będzie obowiązywał na wszystkich liniach jadących w stronę placu Kościuszki. W przypadku autobusów ma on zastąpić ten przystanek, który przed przebudową był zlokalizowany w zatoce na wysokości przychodni Medicus.

W tym miejscu będzie znajdował się wspólny przystanek autobusowo-tramwajowy „Plac Zwycięstwa”

Powiązane artykuły

Aktualności

Łabędź zaplątany w drut kolczasty. Potrzebna była pomoc

Pracownicy trafostacji przy Szosie Polskiej skontaktowali się telefonicznie z dyżurnym Straży Miejskiej,...

Aktualności

Betonowe komunistyczne kloce. Spacer po powojennej architekturze mieszkaniowej

Przez ostatnie kilka miesięcy osoby spacerujące w pobliżu ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego...

Ekologia i zdrowieAktualności

Stworzymy Park Narodowy Doliny Dolnej Odry – dzika kraina na to zasługuje

Już w sobotę 24 lutego o godzinie 11:00 rozpocznie się kolejny spacer...

Aktualności

Blisko 6 promili u kapitana. Chciał płynąć w tym stanie do Wielkiej Brytanii

5,67 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 39-letni kapitan statku towarowego obcej...