Home Aktualności Kąpieliska otwarte. Sezon na plażach potrwa do końca sierpnia
Aktualności

Kąpieliska otwarte. Sezon na plażach potrwa do końca sierpnia

82

Połowa czerwca to moment, w którym otwierają się bramy szczecińskich kąpielisk. Pojawią się na nich ratownicy, a wstęp będzie biletowany.

 

Szczecińskie kąpieliska od lat przyciągają mieszkańców ceniących sobie odpoczynek nad wodą, z dala od zgiełku miasta, ale wciąż „w zasięgu komunikacji miejskiej”. Przez cały sezon panuje na nich prawdziwie wakacyjny klimat, o czym można przekonać się już od wczoraj, kiedy to oficjalnie rozpoczął się sezon kąpieliskowy.

– Każde z trzech kąpielisk ma swoich fanów, każde ma inny klimat i swoje atuty. Zmodernizowane dwa lata temu kąpielisko Dąbie zachęca nowoczesną infrastrukturą i malowniczymi zachodami słońca. Są na nim place zabaw, miejsca do grillowania, wiaty, leżaki, stoły piknikowe czy boiska do plażowej piłki siatkowej, a także wyjątkowa, podświetlona wieczorami, promenada. Dostępne jest również wygodne zaplecze sanitarne. W sezonie działają także punkty gastronomiczne – informuje Paulina Łątka ze szczecińskiego magistratu.

Kąpielisko Dziewoklicz wyróżnia ciekawa lokalizacja. Jest tam sporo miejsca do plażowania zarówno na piasku, jak i na trawie. Są oczywiście pomieszczenia sanitarne i mała gastronomia. Są też nowości! Po pierwsze, na najmłodszych czeka nowiutki zestaw zabawowy „statek” ze zjeżdżalniami, drabinkami, mostkami, tunelami. Po drugie, brama wejściowa i kasa biletowa przeniesione zostały w nowe miejsce – za mostek. Dzięki temu z części terenu nad wodą można korzystać bez konieczności kupowania biletu na kąpielisko. Jest to przede wszystkim ukłon w stronę wędkarzy.

Kąpieliska Głębokie nie trzeba chyba nikomu przedstawiać i reklamować. Otoczone Puszczą Wkrzańską, położone nad malowniczym jeziorem, przyciąga miłośników przyrody i wodnych aktywności. Tutaj również mamy do dyspozycji pełną infrastrukturę sanitarną, boisko do siatkówki, dużą plażę, gastronomię.

Sezon kąpieliskowy rozpoczął się 15 czerwca i potrwa do końca sierpnia. W tym czasie na wszystkich trzech kąpieliskach nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwać będą ratownicy.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Dziewoklicz i Głębokie: czynne codziennie w godz. 10 – 20, w tym dwie ostatnie godziny bezpłatnie, bez ochrony ratowniczej. Cennik: dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem – bezpłatnie; bilet ulgowy – 7 zł; bilet normalny – 14 zł, karnet 10 wejść ulgowy – 63 zł; karnet normalny – 126 zł.

Dąbie: czynne codziennie w godz. 10 – 22, w tym cztery ostatnie godziny bezpłatnie, bez ochrony ratowniczej. Cennik: dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem – bezpłatnie; bilet ulgowy – 8 zł; bilet normalny – 16 zł, karnet 10 wejść ulgowy – 72 zł; karnet normalny – 144 zł.

Bilety można kupić w kasach lub on-line, w aplikacji Mobilna Karta Miejska Szczecin.

Powiązane artykuły

Aktualności

Dronem podczas The Tall Ship Races nie polatasz

Drony i inne jednostki latające nie będą mogły latać podczas The Tall...

Aktualności

Zatrzasnęła kluczyki i dziecko w aucie

O tym, jak niebezpieczne jest pozostawienie dziecka w samochodzie w upalny dzień,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

W dobie humanizacji zwierząt istotnie zmienia się podejście człowieka do zwierząt domowych....

AktualnościSport

Młodzież wyrusza na regaty The Tall Ships’ Races. Początek żeglarskiej przygody już w sobotę

Już w sobotę, 20 lipca Młodzieżowa Reprezentacja Szczecina na Regaty The Tall...