Home Kultura Hrabiny wróciły. Fragmenty książki „MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam” na łamach szczecinera
Kultura

Hrabiny wróciły. Fragmenty książki „MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam” na łamach szczecinera

127

– Kim są hrabiny? Nami, kobietami – mówi autorka. Każda z nas odnajduje w sobie siłę i godność z którą z brnie przez trudy codzienności, a nawet daje radę się roześmiać.

Jest słoneczna pogoda, a ja marzę o fantastycznym ogrodzie. Już widzę, jak wśród bajecznej zieleni, w letniej sukience i sandałkach podaję szklaneczki z lemoniadą zachwyconym gościom. Tu rezeda się chyli, tam jaśmin pachnie – jest pięknie, rój motyli, zapach raju, skrzypce w tle.
Wywlekam więc sprzęt do kopania spod sterty w garażu, będę osiągała wyżej wymieniony raj. Po drodze przykładam sobie w głowę starym stojakiem, a sweter zaczepiam o grabie. Jeszcze mnie to nie zniechęca, choć gubię gumiak, gdy utyka w zwoju węża. Wybieram skrawek ugoru, który na kolanach reanimuję, a następnie nasypuję sobie ziemi do gumowca i chwilę przeklinam, wytrząsając ją.

Kolejno: wkładam głowę w pajęczyny pod krzakiem i z wrzaskiem zaczynam się stamtąd wycofywać. Sunąc tyłem, nachodzę na porzucone grabie i trzonek udowadnia mi bezwzględne prawo Murphyego.

Idę zrobić sobie drinka czuję, że mój entuzjazm wyraźnie słabnie. Po skończeniu pierwszego, robię sobie drugiego. Wznoszę szklaneczkę w kierunku chaszczy urągających mi jakby otwarcie. Twoje zdrowie, ugorze! Wygrałeś, draniu.

Więcej w „My hrabiny. Myślę, więc zapisałam” Anny Ołów – Wachowicz . Książkę można kupić w szczecińskich księgarniach oraz przed spektaklami „Hrabiny przodem” w Teatrze Polskim.

 


Hrabiny powracają. Podwójnie: w kolejnym spektaklu „Hrabiny przodem” oraz w wydaniu książkowym! Do kupienia w szczecińskich księgarniach tytuł „MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam” Anny Ołów – Wachowicz.

Dalszy ciąg znanych ze spektaklu „My hrabiny nie płaczemy” monologów Anny Ołów – Wachowicz o tajemnicach kobiecości, związków i nieubłaganym upływie znalazł kontynuację w nowym spektaklu Olgi Adamskiej w Teatrze Polskim pod tytułem „Hrabiny przodem”.

Olga Adamska (aktorka) i Anna Ołów-Wachowicz (autorka)  to twórczy team, którego znakiem rozpoznawalnym są właśnie „hrabiny”. Zabawne i autoironiczne tematy: uroda, dzieci, praca, seks, związki i inne pasje to coś nie tylko dla damskiej części odbiorców.

Książka „MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam” zawiera wybór tekstów znanych już publiczności teatralnej, ale i zupełnie nowe materiały.

Partnerem wydania jest Pomerania Brokers

 

Powiązane artykuły

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...

Kultura

„Okrętowiec na Wulkanie”-projekcja filmu Marka Osajdy i Marka Klasy

Jutro w Książnicy Pomorskiej odbędzie się projekcja filmu poświęconego prof. Eugeniuszowi Skrzymowskiemu,...