Home Kultura Hrabiny wróciły. Fragmenty książki „MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam” na łamach szczecinera
Kultura

Hrabiny wróciły. Fragmenty książki „MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam” na łamach szczecinera

169

– Kim są hrabiny? Nami, kobietami – mówi autorka. Każda z nas odnajduje w sobie siłę i godność z którą z brnie przez trudy codzienności, a nawet daje radę się roześmiać.

Jest słoneczna pogoda, a ja marzę o fantastycznym ogrodzie. Już widzę, jak wśród bajecznej zieleni, w letniej sukience i sandałkach podaję szklaneczki z lemoniadą zachwyconym gościom. Tu rezeda się chyli, tam jaśmin pachnie – jest pięknie, rój motyli, zapach raju, skrzypce w tle.
Wywlekam więc sprzęt do kopania spod sterty w garażu, będę osiągała wyżej wymieniony raj. Po drodze przykładam sobie w głowę starym stojakiem, a sweter zaczepiam o grabie. Jeszcze mnie to nie zniechęca, choć gubię gumiak, gdy utyka w zwoju węża. Wybieram skrawek ugoru, który na kolanach reanimuję, a następnie nasypuję sobie ziemi do gumowca i chwilę przeklinam, wytrząsając ją.

Kolejno: wkładam głowę w pajęczyny pod krzakiem i z wrzaskiem zaczynam się stamtąd wycofywać. Sunąc tyłem, nachodzę na porzucone grabie i trzonek udowadnia mi bezwzględne prawo Murphyego.

Idę zrobić sobie drinka czuję, że mój entuzjazm wyraźnie słabnie. Po skończeniu pierwszego, robię sobie drugiego. Wznoszę szklaneczkę w kierunku chaszczy urągających mi jakby otwarcie. Twoje zdrowie, ugorze! Wygrałeś, draniu.

Więcej w „My hrabiny. Myślę, więc zapisałam” Anny Ołów – Wachowicz . Książkę można kupić w szczecińskich księgarniach oraz przed spektaklami „Hrabiny przodem” w Teatrze Polskim.

 


Hrabiny powracają. Podwójnie: w kolejnym spektaklu „Hrabiny przodem” oraz w wydaniu książkowym! Do kupienia w szczecińskich księgarniach tytuł „MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam” Anny Ołów – Wachowicz.

Dalszy ciąg znanych ze spektaklu „My hrabiny nie płaczemy” monologów Anny Ołów – Wachowicz o tajemnicach kobiecości, związków i nieubłaganym upływie znalazł kontynuację w nowym spektaklu Olgi Adamskiej w Teatrze Polskim pod tytułem „Hrabiny przodem”.

Olga Adamska (aktorka) i Anna Ołów-Wachowicz (autorka)  to twórczy team, którego znakiem rozpoznawalnym są właśnie „hrabiny”. Zabawne i autoironiczne tematy: uroda, dzieci, praca, seks, związki i inne pasje to coś nie tylko dla damskiej części odbiorców.

Książka „MY HRABINY. Myślę, więc zapisałam” zawiera wybór tekstów znanych już publiczności teatralnej, ale i zupełnie nowe materiały.

Partnerem wydania jest Pomerania Brokers

 

Powiązane artykuły

szczecińskie tramwaje
AktualnościKultura

Męskie Granie zaczyna się już dzisiaj. Jak dojechać na koncerty? 

Przed nami dwa dni wypełnione najlepszą muzyką od najlepszych reprezentantów polskiej alternatywy....

LifestyleKultura

Nie tylko „Męskie Granie” – przed nami weekend pełen atrakcji! Każdy znajdzie coś dla siebie

Może najbliższy weekend nie będzie tak ciepły jak poprzedni, ale jedno jest...

Kultura

Jutro seans dla całych rodzin. Kino na Leżakach i „Opowieści z Narnii”

Pełna przygód i tajemnic historia czwórki rodzeństwa, która po odnalezieniu starej szafy...

Kultura

Komisarz Zawieja i Szczecin powracają. Za chwilę premiera drugiego sezonu „Odwilży”

Ten serial zdobył już rzesze sympatyków nie tylko w Polsce, ale również...