Home Kultura Hrabiny powracają!
Kultura

Hrabiny powracają!

235
Fot. Anna Matysiak

Kontynuacja monodramu „My hrabiny nie płaczemy” już w lutym na scenie.  Twórcy obiecują, że będzie równie zabawnie i autoironicznie.  Olga Adamska podaje ze sceny receptę jak we współczesnym świecie być kobietą, która lubi i ceni siebie. Tekst sceniczny stworzyła  Anna Ołów – Wachowicz, a reżyserią zajął się Arkadiusz Buszko. Wydarzenie pod patronatem Szczecinera.

 

Mocną stroną „Hrabin” jest celna obserwacja rzeczywistości, poczucie humoru i dystans. Ironia podana jest z dużą dozą ciepła i zrozumienia.  Podpowiada jak godzić się z przemijaniem nie rezygnując z siebie i swoich pragnień oraz jak znaleźć wolność i autonomię bez wyzbywania się miłości do mężczyzn.

Nie tylko kobiety odnajdą w treści coś dla siebie, panowie bawią się równie dobrze, bo spektakl to lustro: życie, aktywności, marzenia, wszelakie związki i relacje, kwiaty doniczkowe, dzieci, partnerzy i inne pasje.  W monologach w wykonaniu niesamowitej Olgi Adamskiej można rozpoznać własne doświadczenia i roześmiać się terapeutycznie.

Na podstawie tekstów Anny Ołów – Wachowicz  powstały dwa spektakle „My hrabiny nie płaczemy” (nagrodzone Bursztynowym Pierścieniem) oraz ich kontynuacja  „Hrabiny przodem”. Publiczność pokochała „Hrabiny” wystawiane na scenach Teatru Polskiego w Szczecinie.

Bilety na spektakl „Harbiny przodem” w wykonaniu Olgi Adamskiej z tekstami Anny Ołów-Wachowicz i w reżyserii Arkadiusza Buszko na luty już zostały wyprzedane, zapraszamy na marzec.

Tekst: Ania Ołów Wachowicz
Reżyseria:  Arkadiusz Buszko
Fot. Anna Matysiak
Grafiki Ania Bal

Partnerzy projektu : Sylwia Majdan, Sanprobi, Kruszywa SKSM, Teatr Polski w Szczecinie, PPH PIRS Sp. z oo.

Powiązane artykuły

Kultura

Stypendia Twórcze Miasta Szczecin – to już ostatnie dni na złożenie wniosku

To już ostatnie dni naboru wniosków o przyznanie stypendium dla osób zajmujących...

Kultura

Aktorzy Teatru Polskiego uhonorowani

O sporym sukcesie i powodach do dumy może mówić szczeciński Teatr Polski,...

Kultura

Hrabiny się wydają

Nasza felietonistka Ania Ołów-Wachowicz debiutuje wydaniem książkowym. Już w marcu ukażą się...

KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej...