Home Sport Gwiazdy na kortach. Za nami Tenisowy Turniej Artystów
SportKultura

Gwiazdy na kortach. Za nami Tenisowy Turniej Artystów

136
FB/Maciek Dowbor - profil oficjalny

Podczas Invest In Szczecin Open poza profesjonalnymi tenisistami na szczecińskich kortach swoje umiejętności zaprezentowali w miniony weekend także aktorzy i muzycy. SEC Open Tenisowy Turniej Artystów rozgrywany jest przy okazji szczecińskiego challengera już od 25 lat. 

 

Gwiazdy kultury i sztuki licznie odwiedziły Szczecin, by po raz kolejny wziąć udział w turnieju artystów. Do stolicy Pomorza Zachodniego zawitali między innymi Piotr Gąsowski, Paweł Deląg, Mariusz Kałamaga, Urszula Dudziak, Anna Guzik, Karol Strasburger, Jan Englert i Robert Janowski. 

 

W tym roku, już po raz drugi, po tytuł w kategorii mężczyzn sięgnął dziennikarz i prezenter telewizyjny Maciej Dowbor. W finale pokonał artystę kabaretowego Łukasza Pietscha 6:1, 6:4. 

 

– Każdy z naszych kolegów gra w zupełnie innym stylu, czasami człowiek nie jest do tego przyzwyczajony i niekoniecznie mocna gra to najlepszy sposób, aby wygrać mecz. Przemek Sasza Żejmo w pewnym momencie mocno mnie postraszył swoimi nieszablonowymi uderzeniami. To wcale nie jest tak, że przyjeżdżam i obstawiam finał, jest kilka spotkań i nigdy nic nie wiadomo – mówił Maciej Dowbor. 

 

U kobiet triumfatorką została aktorka Maria Borzyszkowska po pokonaniu artystki Ewy Sawki. Z kolei u mężczyzn w kategorii 60+ wygrał Wojciech Dąbrowski, który pokonał Wojciecha Skibińskiego. 

 

Powiązane artykuły

RozmowyKulturaLifestyle

„Siła kobiecej opowieści” w nowym cyklu Szczecinera

Szczeciner – Przestrzeń kobiet. To miasto i region tworzą w dużej mierze ciekawe...

Kultura

Witryna ze Szczecina. Wyjątkowa wystawa w miejscu dawnej kawiarni

Od dłuższego czasu lokal, w którym znajdowało się Cafe Berlin, stoi pusty....

Ekologia i zdrowieSport

10 ton śmieci z lasu

Tegoroczna edycja ekstremalnego sprzątania lasu okrzyknięta została „Zemstą wulkanizatora”. To dlatego, że...

Kultura

Raul Midón w Filharmonii w Szczecinie

W stolicy Pomorza Zachodniego usłyszymy dziś jazz na najwyższym poziomie. W poniedziałkowy...