Home Sport Gwiazdy na kortach. Za nami Tenisowy Turniej Artystów
SportKultura

Gwiazdy na kortach. Za nami Tenisowy Turniej Artystów

194
FB/Maciek Dowbor - profil oficjalny

Podczas Invest In Szczecin Open poza profesjonalnymi tenisistami na szczecińskich kortach swoje umiejętności zaprezentowali w miniony weekend także aktorzy i muzycy. SEC Open Tenisowy Turniej Artystów rozgrywany jest przy okazji szczecińskiego challengera już od 25 lat. 

 

Gwiazdy kultury i sztuki licznie odwiedziły Szczecin, by po raz kolejny wziąć udział w turnieju artystów. Do stolicy Pomorza Zachodniego zawitali między innymi Piotr Gąsowski, Paweł Deląg, Mariusz Kałamaga, Urszula Dudziak, Anna Guzik, Karol Strasburger, Jan Englert i Robert Janowski. 

 

W tym roku, już po raz drugi, po tytuł w kategorii mężczyzn sięgnął dziennikarz i prezenter telewizyjny Maciej Dowbor. W finale pokonał artystę kabaretowego Łukasza Pietscha 6:1, 6:4. 

 

– Każdy z naszych kolegów gra w zupełnie innym stylu, czasami człowiek nie jest do tego przyzwyczajony i niekoniecznie mocna gra to najlepszy sposób, aby wygrać mecz. Przemek Sasza Żejmo w pewnym momencie mocno mnie postraszył swoimi nieszablonowymi uderzeniami. To wcale nie jest tak, że przyjeżdżam i obstawiam finał, jest kilka spotkań i nigdy nic nie wiadomo – mówił Maciej Dowbor. 

 

U kobiet triumfatorką została aktorka Maria Borzyszkowska po pokonaniu artystki Ewy Sawki. Z kolei u mężczyzn w kategorii 60+ wygrał Wojciech Dąbrowski, który pokonał Wojciecha Skibińskiego. 

 

Powiązane artykuły

Kultura

Już jutro rusza festiwal Słyszę Dobre Dźwięki!

Już od jutra, aż do niedzieli, Filharmonia zaprasza wszystkich szczecinian na czwartą...

Kultura

Wczoraj w Teatrze Letnim mogliśmy się cofnąć do czasów Abby

Wieczór zapowiadał się gorąco, nie tylko pod względem auty, ale i w...

LifestyleKultura

Taki będzie długi weekend w Szczecinie

Na najbliższy długi weekend wcale nie trzeba wyjeżdżać za miasto, aby wspaniale...

Sport

Szczecin regionalną stolicą MMA. W planach jest organizacja 10 gal

Czy Szczecin ma szansę miana regionalnej stolicy sztuk walki? Możliwe, wszystko za...