Home Kultura Ferie w Szczecinie. Jak zorganizować czas dzieciom?
KulturaLifestyle

Ferie w Szczecinie. Jak zorganizować czas dzieciom?

235

Już od 15 stycznia w województwie zachodniopomorskim zaczynają się ferie zimowe. Co ciekawego można zaoferować dzieciom i młodzieży?

 

W tym roku ferie w województwie zachodniopomorskim rozpoczną się od 15 stycznia i potrwają do 28. Wielu rodziców zachodzi w głowę jak umilić czas swoim pociechą, ale i sprawić, żeby zabawa była bezpieczna i przyjemna. Tym samym postanowiliśmy wybrać dla kilka propozycji, które mogą Was zaciekawić:

 

Ferie na zamku

Co roku Zamek Książąt Pomorskich nie zawodzi w kwestii organizacji zajęć dla najmłodszych. W tym roku pod hasłami: „Zamkowe podróże w czasie” czy „Witajcie w mieście sztuki”, ponownie zorganizowano warsztaty dla dużych i małych. Jak piszą sami organizatorzy:

„Podczas twórczych zajęć uczestnicy przeniosą się w świat zamkowych tajemnic i historii. Punktem wyjścia i inspiracją będzie życie codzienne w latach świetności szczecińskiego zamku oraz rzemiosło i sztuka XVI i XVII w.”

Dzieci podczas zajęć mają poznają techniki plastyczne, malarskie, ale i historię Szczecina. Koszt takich zajęć wynosi 25 złotych za jeden dzień.

Więcej: Zamek Książąt Pomorskich – Ferie w Zamku | Zamek Książąt Pomorskich

Ferie w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe w Szczecinie również proponuję alternatywę dla siedzenia przed komputerem. Organizatorzy przygotowali cykl warsztatów plastycznych towarzyszących czterem wystawom czasowym. Dzieci dowiedzą się np.: jakie monety używane były 100 lat temu na Pomorzu, a także zobaczą obrazy w wystawie: „Wyspy szczęśliwe? Sztuka II Rzeczypospolitej ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie”.  Wszystko oczywiście dostosowane wiekowo dla dzieci od 7 do 10 lat. Koszt jednego spotkania wynosi 15 złotych.

Więcej: Ferie w Muzeum – Muzeum Narodowe w Szczecinie

Teatralne ferie w Pleciudze

Jeśli wasze dziecko wykazuje zainteresowanie sceną, może was to zainteresować. Teatr  Lalek Pleciuga w Szczecinie organizuje od 15 do 19 stycznia rozmaite warsztaty plastyczne i teatralne. Co proponują organizatorzy? Dzieci mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych, teatralnych bądź plastyczno-teatralnych. Jednymi z nich są zajęcia z animacji poklatkowych, teatru kamishibai czy teatru cieni. Warsztaty organizowane są dla dzieci powyżej 8 roku życia a cena za jeden dzień wynosi 50 złotych.

Więcej: Teatr Lalek Pleciuga – TEATRALNE FERIE W PLECIUDZE

Ogród Świateł w motywach Piotrusia Pana

Po raz pierwszy w Szczecinie będzie można odwiedzić Garden of Lights zaprojektowany w klimacie bajki o Piotrusiu Panie. Atrakcja znajdująca się w szczecińskiej „Arkonce” przyciąga kolorem świateł. To interaktywna zabawa, także dla dużych. Na mapie widnieje np.: Łąka Świateł, Statek Piracki „Wesoły Roger” czy Wioska Pikaninów. Bilety ulgowe w zależności od dnia kosztują 31 bądź 36 złotych.

Więcej: Garden of Lights – Piotruś Pan Szczecin

Zimowe warsztaty w Krzemieniu

Dom Kultury Krzemień również przygotował coś dla najmłodszych. Oferta składa się z 5-dniowego plan zajęć, w którym jak piszą organizatorzy: „spędzimy razem kreatywnie i aktywnie czas”. Program realizowany pod okiem instruktorów będzie oparty o działania manualne, taneczne, a także muzyczne. Oferta zapowiada dużo aktywności, zabawy, śmiechu, seansów dobrego kina i oczywiście zajęć. Koszt jednego dnia to 110 złotych, bądź 120 z posiłkiem.

Więcej: Dom Kultury Krzemień – Zimowe Warsztaty w Krzemieniu 2024 – Dom Kultury „Krzemień” w Szczecinie

Fundacja Pełnia Wyrazu

Jeśli pracujecie i nie macie jak zorganizować czas swoim maluchom, nic straconego! Fundacja Pełnia Wyrazu zaopiekuje się dziećmi a w ofercie proponują kreatywne gry i zabaw, zajęcia plastyczne i muzyczne oraz trzy posiłki. Oferta skierowana jest do rodziców z dziećmi od lat 7 do lat 12. Pierwszy turnus zaczyna się już od 15 do 19 stycznia. Koszt turnusu 650 złotych.

Więcej: Facebook

Kulinarne Atelier

Wasze dziecko uwielbia gotować? Kulinarne Atelier ma coś dla was. Warsztaty z Leszkiem Wodnickim, półfinalistą II edycji programu MasterChef, zabiorą wasze pociechy w podróż po kulinarnym świecie. Jak piszą organizatorzy: ”Będziemy eksperymentować przy kuchennym blacie i kosztować przygotowane dania”. Oprócz samego gotowania malcy nauczą się zasad bezpieczeństwa i higieny, a także reguł savoir-vivre’u. Zajęcia kierowane są do dzieci w wieku od 8 do 14 lat a koszt za 4-dniowe warsztaty to 750 złotych.

Więcej: Ferie I turnus | (kulinarneatelier.pl)

Stajnia Kasztanek

Propozycja z listy dla „bardziej aktywnych”.  Stajnia Kasztanek od 15 do 19 stycznia ma do zaoferowania warsztaty, w których dzieci i młodzież, mogą nauczyć się jeździć konno. W ofercie są też wyjazdy w teren, zajęcia z teorii jeździectwa, opieka nad końmi i wiele innych. Koszt 4-dniowego pakietu wynosi 900 złotych.

Więcej: Facebook

MOS Szczecin

„Ferie z pływackim Szczecinem” to bez wątpienia opcja dla osób lubiących zabawy w wodzie.  Oferta kierowana jest dla uczniów szkół podstawowych i uwzględnia osoby z umiejętnościami pływania jak i bez nich. Zajęcia mają na celu doskonalić umiejętności pływackie, nauczyć zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, a także znajdzie się czas zabawy wodne. Koszt turnusu to 120 złotych.

Więcej: Pływacki Szczecin – Ferie – MOS Szczecin

Lodowisko przy Netto Arenie

Skoro „ruch to zdrowie” jazda na łyżwach musi być ofertą dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Lodowisko od 15 do 28 stycznia otwarte będzie od godziny 10 aż do 22. Jeśli wasze dzieci nie boją się spróbować bądź już potrafią jeździć, może to być ciekawy sposób na spędzenie ferii. Bilety ulgowe kosztują 17 złotych. Jeśli nie posiadacie kasku i łyżew, wszystko można wypożyczyć na miejscu.

Więcej: Lodowisko – Arena Szczecin

Pinokio 16+ „Licealne rozpoczęcie ferii”

15 stycznia klub studencki Pinokio ma plan dla nastolatków. Impreza pełna pokazów pirotechnicznych, pałeczek ledowych i wrzucanych w tłum dmuchańców może zainteresować co bardziej imprezowych nastolatków. Ograniczenie wiekowe od szesnastu lat w górę. Cena podstawowej wejściówki wynosi obecnie 25 złotych.

Więcej: Bilety na ★ Rozpoczęcie Ferii ★ GrowUP ★ PINOKIO ★ 16+ ★ | 15.01.2024 | bilety na koncerty i wydarzenia online na stage24.pl

 

Powiązane artykuły

szczecińskie tramwaje
AktualnościKultura

Męskie Granie zaczyna się już dzisiaj. Jak dojechać na koncerty? 

Przed nami dwa dni wypełnione najlepszą muzyką od najlepszych reprezentantów polskiej alternatywy....

LifestyleKultura

Nie tylko „Męskie Granie” – przed nami weekend pełen atrakcji! Każdy znajdzie coś dla siebie

Może najbliższy weekend nie będzie tak ciepły jak poprzedni, ale jedno jest...

Kultura

Jutro seans dla całych rodzin. Kino na Leżakach i „Opowieści z Narnii”

Pełna przygód i tajemnic historia czwórki rodzeństwa, która po odnalezieniu starej szafy...

Kultura

Komisarz Zawieja i Szczecin powracają. Za chwilę premiera drugiego sezonu „Odwilży”

Ten serial zdobył już rzesze sympatyków nie tylko w Polsce, ale również...