Home Aktualności Czas na Boże Narodzenie i Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy
Aktualności

Czas na Boże Narodzenie i Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

188

Szczecin szykuje się do sezonu bożonarodzeniowego. Ledwie minęła Uroczystość Wszystkich Świętych, a już poznaliśmy szczegóły dotyczące Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. W tym roku na ten cel przygotowane zostanie nowe miejsce – będzie to śródmiejski odcinek al. Wojska Polskiego.

 

Szczeciński Jarmark Świąteczny to ponad 90 wystawców na najważniejszych ulicach i placach naszego miasta. Tradycyjnie pojawi się na Alei Kwiatowej oraz na Placu Adamowicza i Placu Lotników. Święta w tym roku będzie również czuć na śródmiejskim odcinku al. Wojska Polskiego, gdzie umieszczonych zostanie 20 drewnianych domków, w których lokalni wystawcy i Słynne Marki, ale także przedsiębiorcy z różnych regionów Polski będą czekać na odwiedzających przez 7 dni w tygodniu.

 

Klimatycznych, drewnianych domków będzie w sumie ponad 70. Będzie można w nich kupić najróżniejsze przysmaki i przedmioty: ręcznie wykonane dekoracje świąteczne, stroiki, bombki, drobne upominki, ale także smaczne i regionalne produkty – wędliny, sery, chleby, przetwory i miody. Nie zabraknie także słodkich wypieków czy świątecznych potraw. A to wszystko w okrasie grzanego wina i gorącej czekolady. Jarmark to również wiele innych atrakcji, wydarzeń artystycznych i akcji społecznych.

 

– Zarówno na Jarmarku głównym, jak i tym na alei Wojska Polskiego poza wystawcami, na odwiedzających będą czekać ciekawe programy artystyczne. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy lokalnych twórców i zespoły, które umilą nam czas oczekiwania na pierwszą gwiazdkę i przygotują ciekawe propozycje programowe. W każdy weekend na scenach będą gościć koncerty, warsztaty i animacje dla najmłodszych. Nie zabraknie spotkań z Mikołajem, pisania listów, akcji społecznych i pięknych gestów. Naszą świąteczną aurą będziemy chcieli zarazić wszystkich, którzy pojawią się w okolicach Jarmarku – informuje Celina Wołosz, rzeczniczka spółki Żegluga Szczecińska Turystyka i Wydarzenia.

 

Organizatorzy zapraszają szkoły i przedszkola do współtworzenia świątecznego klimatu i przyozdobienia choinek, którymi zostanie udekorowany Jarmark. 

 

– Do dyspozycji uczniów i nauczycieli oddamy 40 choinek, które będzie można przyozdobić i pozostawić na terenie Jarmarku – mówi Celina Wołosz. – Świąteczne drzewka będą cieszyć oko odwiedzających przez ponad trzy tygodnie, dlatego też choinkowe dekoracje muszą być wykonane z odpornych na warunki atmosferyczne materiałów. Śmiało można wykorzystać do tego elementy pochodzące z recyklingu lub ekologiczne dekoracje.

 

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 1 do 23 grudnia. 

Powiązane artykuły

Aktualności

Dawcy szpiku nadal poszukiwani! Zostań Bliźniakiem Patrycji ze Szczecina!

Swojego bliźniaka genetycznego nadal poszukuje Patrycja ze Szczecina. Wolontariusze fundacji oraz przyjaciele...

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Aktualności

„Zbyt miła obsługa” i „zbyt intensywne światło”: znamy wyniki testów Fabryki Wody

Testy zakończone, czas na podsumowanie. Jaka jest Fabryka Wody w opinii osób,...

Aktualności

Zamkną dla ruchu dwie ulice

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy...