Home Aktualności Choroba uaktywniła się trzy lata temu
Aktualności

Choroba uaktywniła się trzy lata temu

277

Wola walki, pomimo cierpienia wywołanego chorobą, nie opuszcza pana Jarosława. Chęci na powrót do dawnego życia również nie brakuje. Brakuje jednak funduszy na specjalistyczne leczenie. Pomóc może każdy, bo każda – nawet niewielka – kwota ma znaczenie. 

Choroba uaktywniła się trzy lata temu w święta Bożego Narodzenia. W tamtym czasie nie było jeszcze wiadomo, że spuchnięta noga oraz towarzyszący jej silny ból będą początkiem zmagań z histiocytozą. W przypadku tej choroby oznacza to – w uproszczeniu – że komórki odpowiedzialne za ochronę organizmu przed różnymi zagrożeniami same stają się dla niego szkodliwe i powodują powstawanie bolesnych objawów. U pana Jarosława główne skupisko histiocytozy jest w piszczelu lewej nogi z przerzutami na wszystkie stawy, jelito cienkie i lewą nerkę. 

Odpowiedzią lekarzy na chorobę było 6 cykli chemioterapii, która jednak nie przyniosła zamierzonych rezultatów. Seria badań po leczeniu wykazała znaczący rozwój choroby. 

– Niestety ale w moim przypadku chemioterapia nie przyniosła żadnych pozytywnych skutków, dowiedziałem się, że oprócz tego iż choruje na histiocytozę złośliwą to jeszcze chemiooporną. Mój przypadek jest bardzo rzadki i choruje na niego statystycznie 1 na 5 milionów osób dorosłych – pisze pan Jarosław. 

Histiocytoza to nie jedyna chorobą, którą lekarze wykryli u mężczyzny. Zdiagnozowano również mutację genu BRAF, która bardzo często występuje w różnych typach nowotworów. To z kolei było przyczynkiem do złożenia wniosku o „Ratunkowy dostęp do technologii lekowych”, jednak ministerstwo zdrowia odmówiło refundacji. Stan zdrowia pana Jarosława dodatkowo pogorszyła operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego. 

Dalsze leczenie, prywatne konsultacje i specjalistyczne leki to działania niezbędne na drodze powrotu do zdrowia. Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem zbiórki odsyłamy na stronę: https://zrzutka.pl/ 

 

 

Powiązane artykuły

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...

Aktualności

Służby szukały zaginionej kobiety

Wyszła z domu przy ulicy Gwarnej około godziny 13 i los jej...

Aktualności

Procesje na ulicach Szczecina. Będzie dużo utrudnień dla kierowców

30.05.2024 r. w godz. 10:00 – 12:00 odbędzie się w Szczecinie procesja...