Home Aktualności Awaria w Elektrociepłowni Pomorzany. Możliwe przerwy w dostawie ogrzewania i ciepłej wody
Aktualności

Awaria w Elektrociepłowni Pomorzany. Możliwe przerwy w dostawie ogrzewania i ciepłej wody

327

Od dzisiaj, tj. 18 stycznia, wystąpią ograniczenia w dostawach ciepła i ciepłej wody do mieszkań w lewobrzeżnej części Szczecina. 

 

Jest to spowodowane nagłą awarią kotła grzewczego w Elektrociepłowni Pomorzany, który niedawno został czasowo wyłączony. Konieczna będzie jego naprawa, która ma potrwać najpóźniej do 21 stycznia. 

Zanim ona się rozpocznie, trzeba będzie ostudzić temperaturę w kotle do 40 stopni Celsjusza, aby można było rozpocząć prace remontowe. Będą one trwały 24 godziny na dobę, aby jak najszybciej powrócić do normalnej sytuacji – mówi Artur Michniewicz, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w spółce PGE Energia Ciepła S.A.

Jednak ze względu na stopień wychłodzenia system ciepłowniczy wróci do pełnej sprawności dopiero dzień później, czyli 22 stycznia. 

Jak informuje Danuta Misztal, rzeczniczka Szczecińskiej Energetyki Cieplnej:

We współpracy z PGE Energia Ciepła oraz EcoGeneratorem dostosowujemy już pracę systemu ciepłowniczego oraz pozostałych źródeł ciepła tak, aby utrudnienia dla mieszkańców były jak najmniejsze. Biorąc jednak pod uwagę aktualne warunki pogodowe, nie jest możliwe, aby uniknąć miejscowych ograniczeń i całkowitych przerw w dostawach ciepła i ciepłej wody w lewobrzeżnej części Szczecina. 

W pierwszej kolejności ograniczenia będą dotyczyły dostaw ciepłej wody, zaś w drugiej – ogrzewanie. Stopień niedogrzania uzależniony będzie od położenia budynków względem sieci ciepłowniczej (im bliżej sieci magistralnych tym mniejsze utrudnienia), standardu technicznego budynków i stopnia termomodernizacji oraz stanu instalacji wewnętrznej (mniejsze lub większe zapotrzebowanie na ciepło).

Ponadto Urząd Miasta apeluje do rodziców o to, aby ze względu na zaistniałą sytuację w piątek nie wysyłali swoich dzieci do przedszkoli i żłobków, oczywiście jeśli będą w stanie zapewnić im opiekę. W przeciwnym razie konieczne będzie ubranie ich w cieplejszą odzież. 

Jutro będzie nieczynnych aż siedem żłobków, w związku z tym wszystkie dzieci, które są w nich zapisane, będą przyjmowane w żłobku przy ulicy Niedziałkowskiego. Natomiast szczecińskie przedszkola będą pracowały normalnie. 

– Mimo braku alternatywnych form ogrzewania Urząd Miasta zadbał o to, aby dzieci mogły przebywać w miarę komfortowych warunkach. Dostarczyliśmy do owego żłobka urządzenia grzewcze, które zapewnią im komfort termiczny – mówi Marta Kufel z Miejskiego Centrum Informacji

Powiązane artykuły

samochód policyjny
Aktualności

Amator wędkarstwa w rękach policji. Ma zaledwie 16 lat i wiele na sumieniu

Szczecińscy „Wywiadowcy” zatrzymali 16-latka, który włamał się do sklepu wędkarskiego. Okazało się,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Psiolubni poszukiwani! Włodziu i inne czworonogi czekają na dobrą duszyczkę, która zabierze je na spacer

Mamy tu jakichś miłośników długich spacerów w towarzystwie najwspanialszych czworonogów? Jest szansa,...

AktualnościLifestyle

Wejściówek już nie ma. Ogromne zainteresowanie I Szczecińskim Forum Kobiet

Do rozpoczęcia I Szczecińskiego Forum Kobiet został już tylko tydzień! Samo wydarzenie...

policja ze szczecina
Aktualności

Najpierw zabrał telefon, potem z użyciem noża zażądał hasła do odblokowania

Jak ustalono, sprawca przebywał z pokrzywdzonym w jednym z lokali gastronomicznych przy...