Home Aktualności Awaria w Elektrociepłowni Pomorzany. Możliwe przerwy w dostawie ogrzewania i ciepłej wody
Aktualności

Awaria w Elektrociepłowni Pomorzany. Możliwe przerwy w dostawie ogrzewania i ciepłej wody

349

Od dzisiaj, tj. 18 stycznia, wystąpią ograniczenia w dostawach ciepła i ciepłej wody do mieszkań w lewobrzeżnej części Szczecina. 

 

Jest to spowodowane nagłą awarią kotła grzewczego w Elektrociepłowni Pomorzany, który niedawno został czasowo wyłączony. Konieczna będzie jego naprawa, która ma potrwać najpóźniej do 21 stycznia. 

Zanim ona się rozpocznie, trzeba będzie ostudzić temperaturę w kotle do 40 stopni Celsjusza, aby można było rozpocząć prace remontowe. Będą one trwały 24 godziny na dobę, aby jak najszybciej powrócić do normalnej sytuacji – mówi Artur Michniewicz, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w spółce PGE Energia Ciepła S.A.

Jednak ze względu na stopień wychłodzenia system ciepłowniczy wróci do pełnej sprawności dopiero dzień później, czyli 22 stycznia. 

Jak informuje Danuta Misztal, rzeczniczka Szczecińskiej Energetyki Cieplnej:

We współpracy z PGE Energia Ciepła oraz EcoGeneratorem dostosowujemy już pracę systemu ciepłowniczego oraz pozostałych źródeł ciepła tak, aby utrudnienia dla mieszkańców były jak najmniejsze. Biorąc jednak pod uwagę aktualne warunki pogodowe, nie jest możliwe, aby uniknąć miejscowych ograniczeń i całkowitych przerw w dostawach ciepła i ciepłej wody w lewobrzeżnej części Szczecina. 

W pierwszej kolejności ograniczenia będą dotyczyły dostaw ciepłej wody, zaś w drugiej – ogrzewanie. Stopień niedogrzania uzależniony będzie od położenia budynków względem sieci ciepłowniczej (im bliżej sieci magistralnych tym mniejsze utrudnienia), standardu technicznego budynków i stopnia termomodernizacji oraz stanu instalacji wewnętrznej (mniejsze lub większe zapotrzebowanie na ciepło).

Ponadto Urząd Miasta apeluje do rodziców o to, aby ze względu na zaistniałą sytuację w piątek nie wysyłali swoich dzieci do przedszkoli i żłobków, oczywiście jeśli będą w stanie zapewnić im opiekę. W przeciwnym razie konieczne będzie ubranie ich w cieplejszą odzież. 

Jutro będzie nieczynnych aż siedem żłobków, w związku z tym wszystkie dzieci, które są w nich zapisane, będą przyjmowane w żłobku przy ulicy Niedziałkowskiego. Natomiast szczecińskie przedszkola będą pracowały normalnie. 

– Mimo braku alternatywnych form ogrzewania Urząd Miasta zadbał o to, aby dzieci mogły przebywać w miarę komfortowych warunkach. Dostarczyliśmy do owego żłobka urządzenia grzewcze, które zapewnią im komfort termiczny – mówi Marta Kufel z Miejskiego Centrum Informacji

Powiązane artykuły

AktualnościMotoryzacja

Starym autem nie wjedziesz do centrum Szczecina. Politycy chcą Strefy Czystego Transportu

Władze miasta chcą utworzenia Strefy Czystego Transportu w Szczecinie. Oznacza to, że...

AktualnościW regionie

Horror na szosie pod Gryficami. Chcieli wypędzić diabła z rocznej córeczki, dziecko trafiło do szpitala

Wczoraj w okolicach Mojszewa pod Gryficami doszło do wstrząsających i makabrycznych scen...

Aktualności

Szok. Jechali na dachu autobusu. „To była ustawka pod wiral” [VIDEO]

O dwóch młodych mężczyznach na dachu autobusu linii 89 poinformowała kierowcę pasażerka...

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...