Home W regionie Zniszczyli kajaki, zabili ptaki i zanieczyścili Drawę. Jest 10 000 nagrody za pomoc w ustaleniu sprawców
W regionie

Zniszczyli kajaki, zabili ptaki i zanieczyścili Drawę. Jest 10 000 nagrody za pomoc w ustaleniu sprawców

626

Wydawać by się mogło, że teren Parku Narodowego to miejsce pozbawione wandali. Nic bardziej mylnego – w otulinie Drawskiego Parku Narodowego paru wyrostków zdemolowało kajaki z miejscowej wypożyczalni, zanieczyściło Drawę i zabiło okoliczne ptactwo. 

Całe zdarzenie miało miejsce w nocy z 11 na 12 maja. Kilka osób wdarło się na teren wypożyczalni, ukradło kajaki, uszkodzili je poprzez nawiercenie specjalnym wiertłem i wrzuciło je do rzeki. Do tej pory udało się wydobyć kilka z nich, jednak dziewięć kajaków pozostało na dnie Drawy, powodując w długofalowej perspektywie zanieczyszczenie jej wód. 

– Przy okazji zniszczenia naszego mienia, osoby te posiadające wyraźne dysfunkcje umysłowe, zatopiły kajaki, które od lat były ostoją bezpieczeństwa dla chronionych gatunków ptaków, gdzie budowały sobie  gniazda, a te osoby z idealną pustką w głowie dokonały podłego bestialstwa związanego z zabijaniem bezbronnych istot, które są w chronionym prawnie okresie lęgowym – zaznaczają właściciele „Drawskich kajaków”. 

Na szczęście wszystko zostało nagrane przez kamery monitoringu, a jego zapis przekazano policji. Jak zapowiadają właściciele wypożyczalni, dokumentacja poświęcona temu zdarzeniu trafi też do odpowiednich służb. Wyznaczyli też nagrodę za znalezienie sprawców zdarzenia w wysokości 10 tysięcy złotych. 

– Nie chcemy od Was pomocy finansowej, nie będziemy robić żadnych zrzutek – poradzimy sobie, ale prosimy Was o pomoc w nagłośnieniu tej sytuacji celem znalezienia osób za to odpowiedzialnych. Pamiętajcie, to może być Wasz sąsiad, współpracownik, ktoś z rodziny czy kolega – czy damy publiczne przyzwolenie na to, żeby te osoby nie poniosły odpowiedzialności? – pytają i podkreślają: – Jesteśmy pewni, że dotrze do was ta informacja bo cała akcja  została przez was zaplanowana. Wy powinniście być ukarani za waszą głupotę. Nigdy w życiu nie spotkaliśmy się z takim skrajnym debilizmem.

Wszelkie możliwe informacje prosimy kierować pod adresem strony „drawskiekajaki.pl” na Facebooku, numerem telefonu 790 224 205 i adresem mailowym info@drawskie-kajaki.pl  

Powiązane artykuły

TurystykaAktualnościW regionie

Gdzie wybrać się nad jezioro? Oto 10 malowniczych akwenów Pomorza Zachodniego

Było już zestawienie najlepszych spływów kajakowych w województwie zachodniopomorskim, ale nie samymi...

AktualnościLifestyleTurystykaW regionie

To nie są zwykłe zamki z piasku – to prawdziwe dzieła sztuki! 

Budowa zamków z piasku – niby prosta rzecz, a jednak wymagająca dużo...

AktualnościTurystykaW regionie

Gdzie wybrać się na kajaki? Oto 5 najlepszych spływów w Zachodniopomorskim

Do tego, że w zachodniopomorskim mieszka sporo amatorów najrozmaitszych sportów wodnych, nie...

W regionie

Napad na taksówkarza. „W trakcie jazdy, pasażer nagle zaczął dusić kierowcę ostrą linką”

W niedzielę późnym wieczorem, jeden z taksówkarzy pracujących w Świnoujściu padł ofiarą...