Już w najbliższy czwartek, 31 lipca, po porannym szczycie komunikacyjnym – około godziny 9:00 – sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Emilii Gierczak i Anieli Krzywoń w szczecińskim Dąbiu zostanie przełączona w tryb światła żółtego migającego. Zmiana trybu działania sygnalizacji potrwa około dwóch tygodni i związana jest z demontażem starego osprzętu oraz przełączeniem systemu na nowe rozwiązania technologiczne.
Prace są elementem większej inwestycji, realizowanej przez firmę KBC Brok S.K.A. na zlecenie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Inwestycja obejmuje m.in. budowę nowoczesnej, akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej, wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych przez ul. Gierczak oraz przystosowanie otoczenia do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Zmiany dotkną także organizacji ruchu – ulica Mianowskiego stanie się jednokierunkowa.
To nie tylko modernizacja infrastruktury, ale też realizacja zwycięskiego projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Przypomnijmy – dotychczasowa sygnalizacja była pierwszą tego typu instalacją na prawobrzeżu Szczecina, powstałą w 1978 roku. Koszt inwestycji wynosi ponad 1 mln zł brutto.
Modernizacja potrwa do połowy sierpnia. Mieszkańców i kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.