Home Biznes i inwestycje Zamknęli Szeroką, bo budują rondo. Będzie gotowe w lutym
Biznes i inwestycjeAktualności

Zamknęli Szeroką, bo budują rondo. Będzie gotowe w lutym

1.7k

Odkąd otwarto nowy odcinek ulicy Sosabowskiego, zamknięto „przelotkę” łączącą tą arterię z ulicą Szeroką. Doszło do tego, że jadąc od strony kościoła na skrzyżowaniu z ulicą Żołnierską nie da się skręcić w Żniwną. Przyczyną jest dopiero co rozpoczęta budowa ronda.

 

Nowe rondo powstaje u zbiegu ulic Szerokiej i Żniwnej, które ma połączyć oddany dwa tygodnie temu do użytku nowy odcinek ulicy Sosabowskiego od ronda Żołnierzy Polskich Misji Pokojowych ONZ do osiedla na wysokości ulicy Brackiej. Dlatego przejazd przez teren budowy jest praktycznie niemożliwy.

– Nowe rondo będzie otwarte dla kierowców w lutym 2025 roku. Wykonawca, czyli konsorcjum firm Tormel i Stanled, nie przewiduje wcześniejszego otwarcia, poza dojazdami do posesji – poinformował nas Wojciech Jachim, rzecznik Tramwajów Szczecińskich, które są inwestorem zastępczym.

Budowa ronda jest jednym z etapów przedłużenia ulicy Sosabowskiego. W jego ramach zbudowano dwujezdniową arterię na wspomnianym wyżej odcinku, a pomiędzy jezdniami utworzono pas z przeznaczeniem na linię tramwajową. Tą zbudowano na razie pomiędzy skrzyżowaniem ulic Żołnierskiej, Klonowica i Sosabowskiego, a rondem Żołnierzy Polskich Misji Pokojowych ONZ, dzięki czemu przedłużono trasy linii 5 i 7 do pętli na wysokości Netto Areny. 

Wartość całego przedsięwzięcia, obejmującego II i III etap przebudowy ulicy Szafera, wynosi 102 miliony złotych brutto i jest częściowo finansowana ze środków Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycje

Powstanie nowe miejsce dla miłośników rowerowych akrobacji. Jest przetarg na pumptrack

Zakład Usług Komunalnych poszukuje firmy, która wybuduje obiekt. Stanie on na osiedlu...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...