Home Aktualności Zaginęła 12-latka. Odnalazł ją pies!
Aktualności

Zaginęła 12-latka. Odnalazł ją pies!

169

Czworonożny funkcjonariusz Spin i jego opiekun znowu w akcji! Tym razem pomogli w poszukiwaniach zaginionej 12-latki. Dziewczynkę udało odnaleźć się w okolicach Bramy Portowej. Po samotnej wycieczce szybko wróciła pod opiekę rodziców.

 

Na policję zgłosili się zaniepokojeni rodzice i poinformowali, że ich córka wyszła w niedzielę rano z mieszkania. Nie wiedzieli, gdzie dziewczynka mogła przebywać. Podejrzewali jedynie, że mogła pójść do koleżanek mieszkających w centrum miasta.

 

– Spin – pies patrolowo-tropiący, który był skierowany do poszukiwań zaginionej, podjął trop w okolicach miejsca zamieszkania 12-latki – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie. –  Doprowadził przewodnika w miejsce, gdzie mieszkają koleżanki dziewczynki, jednak nie potwierdziły one, by je odwiedzała. Dalsze ustalenia policjanta, który był w stałym kontakcie z rodzicami 12-latki, pozwoliły na potwierdzenie, iż dziewczynka może przebywać w okolicach Bramy Portowej.

 

Jak się okazało, ten trop był trafny i tam policyjny duet odnalazł zaginioną młodą szczeciniankę. Na miejscu pojawili się też rodzice dziecka. Cała i zdrowa 12-latka została przekazana pod ich opiekę. Szczecińska policja podkreśla, że Spin to świeżo upieczony pies patrolowo-tropiący, a mimo to ma na swoim koncie pierwsze sukcesy. O nim i o innych psach oraz ich przewodnikach z Referatu Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie pisaliśmy już w innym artykule:

 

Kałam, Spin i Karzeł – policyjne psy bohaterami ostatnich dni

Powiązane artykuły

Aktualności

Były wojewoda usłyszy zarzuty? Jest zawiadomienie do prokuratury

Szczecińska delegatura Najwyższej Izby Kontroli skierowała do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia...

Aktualności

Auto to nie czołg – kierowca musi mieć widoczność. Lecą mandaty za nieodśnieżone pojazdy, nawet 3000 zł

Kiedyś za jazdę nieodśnieżonym samochodem kierowcy płacili mandaty od 20 do 500...

Aktualności

Wreszcie jest! Ta choinka robi wrażenie

Choinka przed Urzędem Miasta robi wrażenie. Szczególnie po zachodzie słońca! Mieszkańcy, z...

Aktualności

Chcesz pomóc – nie daj się oszukać! Prawdziwi wolontariusze czekają na pomoc

Pukają do drzwi i proszą o datki. Nie wiadomo jednak, kto te...