Home Aktualności Wydarzenia w Szczecinie. Sprawdzamy, co dzieje się w weekend!
AktualnościLifestyle

Wydarzenia w Szczecinie. Sprawdzamy, co dzieje się w weekend!

474
wydarzenia w szczecinie
fot. ASM Photography

Planujesz weekend w Szczecinie? Sprawdź najciekawsze wydarzenia, koncerty, wystawy i atrakcje, które czekają na mieszkańców i turystów. Kultura, rozrywka i niezapomniane chwile – wszystko w jednym miejscu!

 

Piątek, 17 stycznia

  • 17:00 – „Imperium Stoewerów. Od pralki do limuzyny”, Centrum Dialogu Przełomy
    • Najnowszy film dokumentalny Heleny Kwiatkowskiej pokazuje dzieje rodu Stoewerów, którzy za sprawą swoich produktów rozsławili Szczecin na cały świat.
  • 18:00 – „Idziemy z kolędą”, Klub Delta
    • W programie koncertu znajdą się kolędy i pieśni świąteczne z różnych stron Europy w wykonaniu orkiestry i solistów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. T. Szeligowskiego.
  • 19:00 – „Edukacja seksualna”, Teatr Współczesny
    • Trudno jest robić coś po raz pierwszy. Zwłaszcza gdy brakuje drogowskazów. Pierwsze kroki, pierwsza jazda na rowerze, pierwszy seks. Często czujemy się w tym lekko zagubieni. Nasze wczesne doświadczenia seksualności są różne. Bywają trudne, śmieszne, nieporadne. W tym spektaklu chcemy o nich opowiedzieć. O sobie, swoich przeżyciach, dylematach i zachwytach. Opowiemy o błędach, które kiedyś wydawały nam się końcem świata, a mimo to dziś potrafimy się z nich śmiać. Zapytamy się wzajemnie o to, co lubimy, o to, gdzie stawiamy granice. Chcemy mówić o seksie, bo seksualność jest wrodzona i naturalna, a wszyscy jesteśmy seksualni. Będziemy mówić o seksie, bo brakuje bezpiecznej i otwartej przestrzeni, żeby o nim mówić. Jesteśmy tu po to, aby się odważyć. Żeby „odwstydzić” temat seksu.
  • 19:00 – „AUTOTERAPIA” (PREMIERA), Teatr Kana
    • W 2023 roku w Polsce w wyniku wypadków na drodze życie straciły 1 893 osoby. 91 procent tych wypadków miało miejsce z winy kierowców. W spektaklu „Autoterapia” chcemy przyjrzeć się temu jak jeżdżą Polki i Polacy. Dlaczego tak często przekraczamy dozwoloną prędkość i nie stosujemy się do zasad ruchu drogowego? Jakie sytuacje na drodze wyprowadzają nas z równowagi? Co to znaczy być „dobrym kierowcą”? Czy mężczyźni są lepszymi kierowcami niż kobiety? Co możemy zrobić, żeby na drogach nie ginęło tylu ludzi i wszyscy czuli się bezpiecznie?
  • 19:00 – Moskwa. Punkrockowe Halucynacje Tour, Krzywy Gryf
    • Zespół Moskwa został utworzony w 1983 roku przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumolę. To legenda sceny punk-rockowej, który już od ponad 40 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej.
  • 20:00 – AMBA, Piwnica Kany
    • Pochodzący z Poznania zespół AMBA to fuzja brzmień elektronicznych bitów z gitarowymi oraz nieoczywistych tekstów, podanych w charakterystyczny, ekspresyjny sposób. Melodyjne wokale, melorecytacja, eksperymentowanie z rapem, krzykiem i niebanalne harmonie – pełna wolność artystyczna i wariactwo, bo z gwary poznańskiej „dostać amby” oznacza „oszaleć”.
  • 20:00 – Jacek Mazurkiewicz 3FoNIA, Winyle.fm
    • Swoją grą pokazuje, jak wszechstronne może być posługiwanie się kontrabasem. Jacek Mazurkiewicz, który niezmiennie zachwyca miłośników tego instrumentu za sprawą swoich kompozycji i improwizacji, wystąpi wraz ze swoim projektem 3FoNIA.
  • 22:00 – Silent Disco, Hala Odra
    • Czy Szczecin jest gotowy na największe Silent Disco w swojej historii? Jeśli tak, to niech Hala Odra zamieni się w miejsce, gdzie punkowa energia spotka się z czarną muzą, elektronicznym brzmieniem i tanecznymi bangerami.

Sobota, 18 stycznia

  • 9:00, 10:30, 12:00 – Raniutto, Filharmonia
    • Warsztaty „Raniutto” stały się wręcz kultową aktywnością sobotnich poranków w Filharmonii. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami nie tylko uczestniczą w warsztatach, ale również sami je tworzą. To okazja, by przyjrzeć się instrumentom z bliska, spędzić czas w gronie innych małych melomanów, a przede wszystkim: ulec terapeutycznej mocy muzyki. Warsztaty „Raniutto” wpływają na wszystkie obszary rozwoju dziecka, a szczególnie na emocjonalny, społeczny i intelektualny. Uczestnicy warsztatów – dzieci i opiekunowie – mogą poddać się dźwiękom żywej muzyki, w którą wsłuchują się poprzez zabawę.
  • 11:00, 16:00 – „JULiJAN dzieciom”, Nowa Dekadencja
    • Madagaskar ma swojego króla – i jest nim oczywiście król Julian. My jesteśmy lepsi od wyspiarskich lemurów, bo u nas panuje niepodzielnie dwóch królów – JULian Tuwim i JAN Brzechwa. To nie tylko władcy najwyższej klasy literatury, ale także imperatorzy dziecięcej wyobraźni. Dzierżąc mocno berło bajkowej hegemonii bawią, a także wychowują kolejne pokolenia spragnionych baśniowych doznań czytelników.
  • 12:00 – Bańkowe szaleństwo z Wiśniowym Urwisem, Słowianin
    • Wielkie bańki, ogień, śnieg, piana – karnawałowa zabawa w świecie bańkowych cudów. Oprócz niesamowitego pokazu, podczas wspólnych warsztatów stworzymy bańkową krainę oraz własne łapacze baniek. Przebrania mile widziane! Jak zwykle wstęp wolny!
  • 12:00 – Czereśnie w mieście, DK Krzemień
    • „Czereśnie w mieście” to już piąta odsłona dziecięcej twórczości Andrzeja Zagajewskiego, laureata Paszportu Polityki w kategorii Muzyka popularna, na co dzień frontmana folk punkowej Hańby! oraz pedagoga i producenta muzycznego. Album przepełniony jest inspiracjami muzyką świata, które na język żywych instrumentów przełożyli znani z Hańby! Wojciech Wędzicha (klarnet i saksofon), Jakub Lewicki (tuba i sakshorn) oraz Sebastian Kaszyca (instrumenty perkusyjne).
  • 16:00 – „Orkiestra świata, czyli bajki leśnej szajki”, Teatr Lalek „Pleciuga”
    • Ludzkie rozmowy, ptasie trele, szczekanie psów, dzwonki telefonów, hałas ulicy. Zewsząd docierają do nas dźwięki. Nieodzowne tło rozpędzonego świata. Choć tak rzadko mamy okazję się zatrzymać i wsłuchać w otoczenie, natura codziennie, przez okrągły rok, szykuje nam muzyczną ucztę, z niesłabnącym zapałem wprawiając w ruch swoją cudowną orkiestrę.
      O czym bzyczą pszczoły, a o czym muchy? Dlaczego burza znowu wygrzmociła się z takim hukiem? W jaki sposób echo namieszało w lesie? I czy można usłyszeć ciszę? 
      Rozśpiewana, familijna „Orkiestra świata” z muzyką na żywo jest ciepłą i arcyzabawną opowieścią o dźwiękach natury, cykliczności, niezwykłości świata w skali mikro.
  • 17:00 – „Cudowna terapia”, Zamek Książąt Pomorskich
    • Joanna i Valentin wybrali się na terapię małżeńską. Zgodni są tylko co do jednego – że zamierzają się rozstać, a zgrany zespół stanowią jedynie podczas kłótni. Terapeuta diagnozuje u nich tak ostry stan napięcia, że sięga po specjalną metodę: cudowną terapię. Małżonkowie muszą sobie wyobrazić, że nagle wszystko jest między nimi w porządku. Efekt jest jednak odwrotny – fikcyjne wyobrażenie szczęścia uwypukla tylko obecną pustkę. Oboje jeszcze mocniej się zacietrzewiają. Również gra w zamianę ról nie przynosi skutku, co więcej staje się idealną okazją, aby przedstawić partnera jako potwora i go przedrzeźniać. 
  • 18:00 – Piotr Bałtroczyk Stand-up Comedy, GOKSiR Przecław
    • Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania. Wszystko jest inspiracją… Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei…
  • 19:00 – „Orfeusz w piekle”, Opera na Zamku
    • W tej zwariowanej parodii muzycznej wszystko jest na opak, a historia bohaterów układa się przewrotnie, inaczej niż w mitycznym oryginale. Jest intryga, żart, ironia i całe mnóstwo komicznych, frywolnych zdarzeń z niezapomnianym „piekielnym galopem” z II aktu, czyli słynnym kankanem.
      To pozornie lekkie dzieło o znudzonych sobą mitologicznych małżonkach szukających miłosnych przygód, porusza tematy, które do dziś nie straciły na aktualności: podwójnej moralności, hipokryzji i nadużywania władzy przez elity.
  • 19:00 – Rafał Rutkowski: „Żarty dla mas”, Nowa Dekadencja
    • Jest to czwarty solowy program Rafała Rutkowskiego. Komik w najnowszym programie opowiada o dwudziestu latach małżeństwa ze swoją „szwedzką żoną”. Żartuje ze starości i bycia mężczyzną po pięćdziesiątce. Z programu dowiecie się także dlaczego Rutek czasami chciałby być kobietą oraz dlaczego tak trudno jest mu przytyć. Komik dzieli się spostrzeżeniami rodzica którego dzieci wchodzą w dorosłość oraz zdradza jak poderwać dziewczynę metodą „na samolot”. Opowiada też o lękach przed własną zmywarką, jak smakują szwedzkie śledzie oraz dlaczego najgorszego sylwestra spędził w Chicago.
  • 20:00 – Projekt „My Home”. Maciek Mazurek Trio, Jazzment Klub
    • Wydana w 2023 roku płyta „My Home” to pierwszy autorski album znakomitego gitarzysty, kompozytora i producenta – Maćka Mazurka. Muzyka, która została nagrana na płycie to pełne dobrych wibracji połączenie jazzu, soulu i bluesa. Znakiem rozpoznawczym artysty jest doskonałe, oparte na najlepszych, klasycznych wzorcach brzmienie gitary.
  • 20:30 – B:Sides & Headless, Piwnica Kany
    • Jest to szczeciński projekt muzyczny z pogranicza rocka, bluesa z domieszką funku i soulu. Zespół powstał z głębokiej potrzeby obcowania z muzyką bez nadęcia, bez robienia kariery, po prostu z potrzeby grania i bycia ze sobą. Stargard gościł tą formację na swojej scenie podczas Art Festival Stargard w 2022, a wokalistka dała się poznać szerszej publiczności za sprawą 14. edycji popularnego programu TVN – Mam talent.

Niedziela, 19 stycznia

  • 10:00 – Szczeciński Bazar Smakoszy, OFF Marina
    • Na SZCZECIŃSKIM BAZARZE SMAKOSZY będziecie mogli wypełnić swoje torby i koszyki doskonałymi ekoproduktami regionalnymi, najlepszymi winami czy piwami oraz inną żywnością sezonową. Umożliwimy Wam zakupy bezpośrednio od producentów i rolników sprzedających: pieczywo (także bezglutenowe), przyprawy, produkty z innych krajów, sezonowe warzywa i owoce, soki, przetwory, ekologiczne specjały, zdrowy nabiał, jaja, ekologiczne mięsa i wędliny, oliwy, miody, kawy i herbaty, zdrowe wypieki i desery oraz wiele, wiele innych. Lubicie food trucki? Spodziewajcie się kilku na zewnątrz, zaprosiliśmy je dla Was także. Czeka nas prawdziwe święto. Niemal wszystkiego można będzie przed zakupem spróbować oraz skonsumować na miejscu w towarzystwie chilloutowej muzyki. 
  • 10:30, 12:00 – „Pompon” (Głowa mała), Scena Antygrawitacji
    • Za oknem mróz. Płatki śniegu powoli otulają białym puchem drzewa, chodniki i latarnie. Ludzie w grubych kurtkach i szalikach, naciągając czapki na uszy, przemykają do domu. Jakaś smutna dziewczynka ciągnie za sobą szalik, z rozprutym końcem.

I tak właśnie mógłby się zaczynać spektakl o pomponie!

Będzie to zimowy spektakl o tym, skąd się wzięły pompony i jakie mają moce, ale będzie też o samym teatrze i jego magii. 

  • 11:00 – „Orkiestra świata, czyli bajki leśnej szajki”, Teatr Lalek „Pleciuga”
    • Ludzkie rozmowy, ptasie trele, szczekanie psów, dzwonki telefonów, hałas ulicy. Zewsząd docierają do nas dźwięki. Nieodzowne tło rozpędzonego świata. Choć tak rzadko mamy okazję się zatrzymać i wsłuchać w otoczenie, natura codziennie, przez okrągły rok, szykuje nam muzyczną ucztę, z niesłabnącym zapałem wprawiając w ruch swoją cudowną orkiestrę.
      O czym bzyczą pszczoły, a o czym muchy? Dlaczego burza znowu wygrzmociła się z takim hukiem? W jaki sposób echo namieszało w lesie? I czy można usłyszeć ciszę? 
      Rozśpiewana, familijna „Orkiestra świata” z muzyką na żywo jest ciepłą i arcyzabawną opowieścią o dźwiękach natury, cykliczności, niezwykłości świata w skali mikro.
  • 15:00, 18:00 – „Wyjście awaryjne – oddam kochanka w dobre ręce”, Nowa Dekadencja
    • W tej zwariowanej historii słowo „kochanek” i „kochanka” odmieniane są przez wszystkie przypadki. Niespodziewany przyjazd męża kochanki rozpoczyna lawinę zawikłanych układów damsko-męskich. Zwariowane wpadki i zwroty akcji podgrzewają historię, która wiedzie do nieuchronnej katastrofy. A może bohaterowie odnajdą tytułowe „Wyjście awaryjne”?
  • 17:00 – „Edukacja seksualna”, Teatr Współczesny
    • Trudno jest robić coś po raz pierwszy. Zwłaszcza gdy brakuje drogowskazów. Pierwsze kroki, pierwsza jazda na rowerze, pierwszy seks. Często czujemy się w tym lekko zagubieni. Nasze wczesne doświadczenia seksualności są różne. Bywają trudne, śmieszne, nieporadne. W tym spektaklu chcemy o nich opowiedzieć. O sobie, swoich przeżyciach, dylematach i zachwytach. Opowiemy o błędach, które kiedyś wydawały nam się końcem świata, a mimo to dziś potrafimy się z nich śmiać. Zapytamy się wzajemnie o to, co lubimy, o to, gdzie stawiamy granice. Chcemy mówić o seksie, bo seksualność jest wrodzona i naturalna, a wszyscy jesteśmy seksualni. Będziemy mówić o seksie, bo brakuje bezpiecznej i otwartej przestrzeni, żeby o nim mówić. Jesteśmy tu po to, aby się odważyć. Żeby „odwstydzić” temat seksu.
  • 18:00 – „Orfeusz w piekle”, Opera na Zamku
    • W tej zwariowanej parodii muzycznej wszystko jest na opak, a historia bohaterów układa się przewrotnie, inaczej niż w mitycznym oryginale. Jest intryga, żart, ironia i całe mnóstwo komicznych, frywolnych zdarzeń z niezapomnianym „piekielnym galopem” z II aktu, czyli słynnym kankanem.
      To pozornie lekkie dzieło o znudzonych sobą mitologicznych małżonkach szukających miłosnych przygód, porusza tematy, które do dziś nie straciły na aktualności: podwójnej moralności, hipokryzji i nadużywania władzy przez elity.
  • 19:00 – „Krzysztof Cugowski – 55 lat na scenie!”, Filharmonia
    • Krzysztof Cugowski, legendarny rockman, współtwórca Budki Suflera, spełniony muzyk solowy. Właśnie rozpoczął jeden z najważniejszych okresów w swojej scenicznej drodze. Przed nim jubileuszowy rok, pełen koncertów i muzycznych wydarzeń, którym uczci 55-lecie swojej kariery artystycznej. Planuje również wydanie premierowej płyty w towarzystwie doskonałych muzyków z Zespołu Mistrzów.

Powiązane artykuły

w szczecinie rusza program, który może zmienić życie wielu rodzin
Aktualności

W Szczecinie rusza program, który może zmienić życie wielu rodzin

W północnych dzielnicach Szczecina rozpoczyna się projekt, który ma szansę realnie odmienić...

świadkowie jehowy dostępni online. teraz możesz zamówić wizytę przez internet
Aktualności

Świadkowie Jehowy dostępni online. Teraz możesz zamówić wizytę przez Internet

Czy wiesz, że rozmowa ze Świadkami Jehowy nie musi odbywać się tylko...

nawet 500 zł mandatu od strażników miejskich. gdzie deratyzacja jest obowiązkowa?
Aktualności

Nawet 500 zł mandatu od strażników miejskich. Gdzie deratyzacja jest obowiązkowa?

Czas zabezpieczyć się przed… szczurami! Od 1 stycznia br. strażnicy miejscy mogą...

gdzie w szczecinie najlepiej zorganizować wesele?
Lifestyle

Gdzie w Szczecinie najlepiej zorganizować wesele?

26 kwietnia Jachtowa zaprasza wszystkich przyszłych nowożeńców na wyjątkowe wydarzenie – Dzień...