Home Sport Wilki nie dały szans Treflowi. 2:1 w finale dla szczecinian
Sport

Wilki nie dały szans Treflowi. 2:1 w finale dla szczecinian

273

Tylko w pierwszej kwarcie goście potrafili prowadzić wyrównaną grę z Mistrzami Polski. Trefl bronił przyzwoicie, a szczecinianie chybiali nawet w stosunkowo łatwych sytuacjach. W drugiej kwarcie King zdominował rywali i nie pozwolił sobie już odebrać zwycięstwa.

 

Od pierwszych minut było widać, że stawka meczu paraliżuje zawodników – w  Kingu najlepiej odnajdywali się na boisku Woodson i Mazurczak, w Treflu grę próbował prowadzić Kuba Schenk. Pierwszą kwartę wygrały Wilki 15:14. W drugiej odsłonie meczu szczecinianie nie pozwolili już graczom z Sopotu na zbyt wiele. King grał doskonale w defensywie, dobrze punktował i pewnie wygrał drugą kwartę 19:8.

Trzecia kwarta nie zmieniła obrazu gry, szczecinianie w pewnym momencie prowadzili już 16 punktami. Wprawdzie przyszedł i dla Wilków słabszy okres gry, w którym Trefl odrabiał straty, ale końcówkę Mistrzowie Polski zagrali po mistrzowsku. Dominowali na boisku, a wygrana 75:59 mówi sama za siebie. Pewne zwycięstwo i w serii do czterech zwycięstw Wilki objęły prowadzenie 2:1. Kolejny mecz już w piątek, również w Szczecinie w Netto Arenie.

– Walczyliśmy, wiedzieliśmy, jaki to ważny mecz. Jechaliśmy do Sopotu po to, by wygrać i zdobyć przewagę parkietu, a w Szczecinie obronić swój parkiet. Zrobiliśmy dziś pierwszy krok – powiedział po meczu Andrzej Mazurczak. – Dobrze się czujemy w Netto Arenie, kibice nas wspierają i zrobimy wszystko, by w piątek również wygrać i stworzyć bardzo dobrą sytuację – dodaje.

 

Powiązane artykuły

Sport

Trener ze Szczecina doprowadził reprezentację do ćwierćfinału ME. To duża niespodzianka

Reprezentacja Polski koszykarzy do lat 20 pokonała Włochy 74:63 w meczu 1/8...

AktualnościSport

Młodzież wyrusza na regaty The Tall Ships’ Races. Początek żeglarskiej przygody już w sobotę

Już w sobotę, 20 lipca Młodzieżowa Reprezentacja Szczecina na Regaty The Tall...

AktualnościSport

Prawie półtora miesiąca bez Floating Areny

To planowane zamknięcie pływalni: 50-metrowy basen w kompleksie Szczecińskiego Domu Sportu czeka...

SportBiznes i inwestycje

Co ze sponsorem tytularnym stadionu?

Rozmowy prowadzone są od dawna i niewiele z nich wynikło. Stadion Miejski...