Home Edukacja Wiemy, kto chce wybudować żłobek. Wszystkie oferty przekraczają budżet 
EdukacjaBiznes i inwestycje

Wiemy, kto chce wybudować żłobek. Wszystkie oferty przekraczają budżet 

98

Osiem ofert wpłynęło w przetargu na budowę żłobka przy ulicy Pszczelnej na osiedlu Książąt Pomorskich. Wszystkie z nich przekraczają zaplanowany budżet, który wynosi 17,5 miliona złotych. 

Swoje oferty przedstawiły następujące podmioty:

  • Konsorcjum Firm PTB NICKEL TECHNOLOGIA Sp. z o.o. (lider) i PTB NICKEL Sp. z o.o. (partner), Jelonek – 20 484 095,70 zł brutto,
  • TELMAX E.R. Gliszczyńscy Sp. Jawna, Człuchów – 26 890 000 zł brutto
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Usługi-Handel Rafał Zieliński, Chełmża – 28 950 948,97 zł brutto,
  • ADAMIETZ Sp. z o.o., Strzelce Opolskie – 22 834 552,12 zł brutto,
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD” – Przemysłówka Sp. z o.o., Bydgoszcz – 23 849 700 zł brutto,
  • Exalo Drilling S.A., Piła – 18 955 195,04 zł brutto,
  • Prime Construction Sp. z o.o., Sp. k., Szczecin – 21 646 770 zł brutto,
  • Przedsiębiorstwo Budowlana „CALBUD” Sp. z o.o., Szczecin – 24 416 166,38 zł brutto 

Kwota jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi: 17 500 000,00 zł brutto. Analizą ofert zajmie się komisja przetargowa.

 

Układ funkcjonalny

Nowa 12-odziałowa placówka podzielona będzie na 3 odrębne bloki. Każdy z bloków to dwa połączone ze sobą zespoły składające się z czterech sal. Zespoły sal posiadają wspólną zmywalnią i rozdzielnię posiłków, a poszczególne sale osobne toalety i pomieszczenie na leżaki. Całość łączy pomieszczenie holu z szatnią. Każdy blok placówki, będący w stanie pomieść po 96 dzieci, przeznaczony będzie dla jednej grupy wiekowej (12-18 miesięcy, 18-24 miesiące i 24-36 miesięcy). Obiekt nie posiada barier architektonicznych. Wszystkie sale są dostępne dla dzieci z niepełnosprawnością. Niewątpliwą zaletą podziału placówki na 3 odrębne bloki (każdy blok posiada osobne wejścia) jest zminimalizowane zagrożeń zdrowotnych związanych z kontaktem dzieci przy infekcjach. To duży atut na wypadek np. kolejnej pandemii. Wytyczne do opracowania koncepcji obiektu konsultowane były z przedstawicielami szczecińskiego środowiska architektów. Dzięki temu zadbano o jak najlepszą funkcjonalność nowego obiektu.

 

Sale sensoryczne i place zabaw

Dla dzieci dostępna będzie sala sensoryczna, którą w razie potrzeby będzie można podzielić na dwie części, tworząc mniejszą salę SI oraz salę doświadczeń świata. W części zewnętrznej na poziomie parteru znajdują się dwa place zabaw dla najmłodszych dzieci. Starsze dzieci mają do dyspozycji bezpieczny taras zabaw na dachu o powierzchni około 300m2 porośnięty zielenią. Na każdym z placów zabaw zainstalowane zostaną zabawki odpowiednie dla danej grupy wiekowej.

 

Zagospodarowanie terenu i pozostałe funkcjonalności

Obiekt posiadać będzie pełne zaplecze administracyjno-użytkowe. To pomieszczenia dla administracji placówki, pomieszczenia techniczne i pomocnicze, gabinet pielęgniarki i psychologa, magazynki, kuchnia. Od strony ulicy Kułakowskiego dostępnych będzie 8 miejsc parkingowych umożliwiających bezpieczne wyprowadzenie dziecka z samochodu bezpośrednio na chodnik. Wykonane zostaną nasadzenia zieleni. Od strony południowej planuje się zachowanie istniejących drzew. Przed przystąpieniem do budowy należy jednak wykonać ich inwentaryzację i poddać badaniom stateczności.

 

Rozwiązania proekologiczne i ograniczające koszty użytkowania

Nowa placówka wyposażona zostanie w rozwiązania przyczyniające się do zredukowania kosztów użytkowania. Zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne oraz dach ekstensywny (zielony) z ekonomiczną i łatwą w utrzymaniu matą rozchodnikową. Obiekt wyposażony będzie ogrzewanie podłogowe, system wody szarej do spłukiwania toalet, bezdotykowe baterie i spłuczki z ograniczeniem zużycia wody. Powierzchnie placów zabaw i chodników wykonane zostaną z nawierzchni przepuszczalnych, aby poprawić retencję wody. 

 Program funkcjonalno-użytkowy opracowała pracowania architektoniczna XYSTUDIO z Warszawy. Nadzór nad realizacją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Inwestycja realizowana w ramach programu Maluch+ dofinansowanego ze środków Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności oraz Funduszu Europejskiego dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Wartość dofinansowania to 11 721 744,30 zł.

 

Ruszył przetarg. Będzie nowy żłobek

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe. To otoczenie przystanku SKM

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe powstały w rejonie ulic Kolejowej...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Na nowy rok szkolny będzie gotowe

Już w nowym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ulicy...

Biznes i inwestycje

Ale jazda nad Rubinowym Stawem! Nowa zjeżdżalnia już jest dostępna

Zjeżdżalnia na skarpie to niecodzienna atrakcja dla najmłodszych, która pojawiła się w...

Biznes i inwestycje

Obwodnica ominie miasto od wschodu. Niebawem ruszy budowa

Inwestycję o długości 13,3 km wykona za 175,6 mln zł firma PORR....