Tysiące kibiców wracających ze stadionu i specjalna komunikacja w całym Szczecinie. Po meczu Pogoń Szczecin – GKS Katowice miasto uruchomi dodatkowe autobusy i tramwaje, które mają pomóc rozładować tłumy po zakończeniu spotkania.
Już 23 maja o godzinie 17:30 Pogoń Szczecin zmierzy się z GKS Katowice. W związku z dużym zainteresowaniem meczem Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przygotował specjalną organizację komunikacji miejskiej.
Największe zmiany pojawią się po zakończeniu spotkania. Około godziny 19:00 uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe, które rozwiozą kibiców do różnych części miasta. Specjalne autobusy będą odjeżdżać z ulicy Twardowskiego. Wszystkie przystanki na trasach dodatkowych linii będą działały jako przystanki „na żądanie”.
Miasto uruchomi cztery dodatkowe linie autobusowe. Linia D31 pojedzie między innymi przez Bramę Portową, Basen Górniczy, Osiedle Słoneczne aż do Osiedla Bukowego. D32 obsłuży trasę prowadzącą przez Dąbie, Załom i Osiedle Kasztanowe. D33 skierowana zostanie w stronę Polic i pojedzie trasą zbliżoną do linii 107. Z kolei D34 połączy stadion z prawobrzeżem Szczecina, kursując między innymi przez Hangarową, Jasne Błonia i Osiedle Bukowe.
Dodatkowe wsparcie pojawi się także na torach. Po meczu uruchomiony zostanie specjalny tramwaj, który pojedzie z Karłowicza przez centrum Szczecina aż do Gocławia. Trasa obejmie między innymi plac Szarych Szeregów, plac Grunwaldzki, plac Rodła i Stocznię Szczecińską.
ZDiTM zaznacza, że godziny odjazdów mogą jeszcze ulec zmianie. Ostateczne decyzje będą podejmowane na bieżąco przez służby nadzoru ruchu, w zależności od sytuacji po zakończeniu meczu i liczby kibiców opuszczających stadion.