Home Kultura Wczoraj w Teatrze Letnim mogliśmy się cofnąć do czasów Abby
Kultura

Wczoraj w Teatrze Letnim mogliśmy się cofnąć do czasów Abby

92

Wieczór zapowiadał się gorąco, nie tylko pod względem auty, ale i w sercach miłośników muzyki lat 70. i 80. Tliło się ciepło wspomnień i oczekiwań. Wczoraj wieczorem w Teatrze Letnim mieliśmy niezwykłą okazję, by choć na chwilę cofnąć się w czasie do lat świetności zespołu ABBA w ramach widowiska „Mamma Mia”.

 

Na scenie pojawili się grupa artystów Teatru Variete Muza z Koszalina, którzy z niebywałą precyzją odtworzyli nie tylko dźwięki, ale i atmosferę tamtych lat. Stroje, charakteryzacja, choreografia – wszystko to sprawiało wrażenie, że Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid powrócili na scenę, by raz jeszcze porwać nas swoim niepowtarzalnym brzmieniem.

– Te dźwięki, które kiedyś nam towarzyszyły w codziennych chwilach radości i smutków, znów wybrzmiały. Na żywo słucha się tego fantastycznie, a obecność młodych ludzi na koncercie przypomina o sile muzyki, która łączy pokolenia. Młodzi ludzie, dla których ABBA to bardziej opowieść rodziców niż własne wspomnienia, bawili się tu obok starszych, którzy doskonale pamiętają złote lata disco – mówiła jedna z uczestniczek koncertu.

Teatr Letni, z jego akustyką i nastrojowym oświetleniem, stał się idealnym miejscem na takie spotkanie. W trakcie koncertu artyści nie tylko śpiewali, ale i nawiązywali kontakt z publicznością, opowiadając rozmaite anegdoty. Każda piosenka była małą podróżą w czasie, przypomnieniem, że muzyka jest nie tylko dźwiękiem, ale i emocją.

Fotorelację z wydarzenia znajdziecie w naszych social mediach:

Wśród artystów, którzy porwali widzów do świata ABBY, była Aleksandra Andrukajtis, z którą nie tak dawno temu mieliśmy okazje rozmawiać na łamach Szczecinera.

Aleksandra Andrukajtis: „Chciałabym pośpiewać dla szczecińskiej publiczności”

Dla fanów mamy jeszcze coś ekstra. W cyklu Archiwum Szczecinera pisaliśmy o tym, że  związki Szczecina ze Skandynawią są bezdyskusyjne. Zarówno te współczesne, jak i te historyczne. Niektóre są oczywiste, jak podległość lenna Królestwu Danii w średniowieczu, czy przynależność terytorialna do Królestwa Szwecji w XVII wieku. Niektóre tak oczywiste nie są – jednym z przykładów jest choćby związek Szczecina z zespołem ABBA!

ABBA w Szczecinie? Nie, to Szczecin w ABBA!

 

Powiązane artykuły

LifestyleKultura

MARKOWY FESTIWAL – zbliża się ciekawe wydarzenie

W pełni letniego sezonu, do Świnoujścia, czyli najwspanialszego polskiego kurortu, zjedzie czołówka...

Kultura

Legenda polskiego punka wystąpi na rocznicę szczecińskich porozumień sierpniowych

Koncert pod hasłem „Świetlica Wolności”, organizowany wspólnie przez Centrum Solidarności „Stocznia” oraz...

Kultura

„Harriet” odwiedzi Majowe. Takie będzie dzisiejsze Kino na Leżakach

Już dzisiaj Kino na Leżakach przeniesie się na Osiedle Majowe. Wieczorem wszyscy...

LifestyleKultura

Mało jest takich imprez w Szczecinie. W czym tkwi fenomen Męskiego Grania?

To były tylko dwa dni, ale za to spędzone w świetnej atmosferze....