Home Biznes i inwestycje Wcześniej zaniedbany teren. Teraz świetne miejsce rekreacji
Biznes i inwestycje

Wcześniej zaniedbany teren. Teraz świetne miejsce rekreacji

144

Pełen atrakcji plac zabaw i wygodne hamaki już czekają na młodszych i starszych mieszkańców Prawobrzeża. Zakład Usług Komunalnych zakończył pierwszy etap rozbudowy Parku Majowe.

 

Jest to realizacja zwycięskiego projektu ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Niezagospodarowany wcześniej teren przy ul. Andrzejewskiego został przemieniony w krainę zabawy i relaksu, która powiększyła obszar popularnego Parku Majowe.

– Centralny punkt stanowi kolorowy plac zabaw. Na piaskowej nawierzchni stanęły dwa zestawy „wioska indiańska” ze zjeżdżalniami, tunelami, drabinkami i domkami. Jeśli komuś mało atrakcji – ma do dyspozycji jeszcze kilka huśtawek, tor przeszkód, mostek czy bujak. Część urządzeń osłaniają od słońca specjalne „żagle” – informuje Paulina Łątka ze szczecińskiego magistratu.

Strefę dla dzieci otaczają kaskadowe murki z siedziskami oraz nowe alejki. Wszystko to znajduje się pośród efektownie zaaranżowanej zieleni. Na terenie objętym inwestycją pojawiły się nowe drzewa, w tym wierzby białe, robinie akacjowe, sosny i platan, a także ponad 800 krzewów, m.in. berberysy, forsycje, sosny kosodrzewiny, budleje oraz liczne byliny i pnącza. Na soczyście zielonych trawnikach stanęły leżaki i hamaki, co razem tworzy idealne warunki do odpoczynku na świeżym powietrzu.

W parku zostało rozbudowane oświetlenie. Są też nowe kosze na śmieci i stojaki rowerowe.  Wykonawcą zadania jest firma Wiesław Furtak, a koszt inwestycji to ponad 1,3 mln zł.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe. To otoczenie przystanku SKM

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe powstały w rejonie ulic Kolejowej...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Na nowy rok szkolny będzie gotowe

Już w nowym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ulicy...

Biznes i inwestycje

Ale jazda nad Rubinowym Stawem! Nowa zjeżdżalnia już jest dostępna

Zjeżdżalnia na skarpie to niecodzienna atrakcja dla najmłodszych, która pojawiła się w...

Biznes i inwestycje

Obwodnica ominie miasto od wschodu. Niebawem ruszy budowa

Inwestycję o długości 13,3 km wykona za 175,6 mln zł firma PORR....