Home Historia Urodziny Szczecina już w tę niedzielę. Co nas będzie czekać na Różance?
HistoriaKultura

Urodziny Szczecina już w tę niedzielę. Co nas będzie czekać na Różance?

3.9k
Foto: wiadomosci.szczeci n.eu

Już w najbliższą niedzielę będziemy świętować na Różance urodziny Szczecina. Oczywiście nie zabraknie pysznego tortu, dobrej muzyki i atrakcji dla najmłodszych.

 

Na imprezę urodzinową organizowaną w ramach Różanego Ogrodu Sztuki zapraszamy w niedzielę, 7 lipca. Co roku to wydarzenie przyciąga tłumy szczecinian. Już nie możemy doczekać się ponownego spotkania z wami i wspólnej zabawy.

– Torty – bo oczywiście będą dwa – będą cięższe o kilogram w porównaniu do zeszłego roku – informuje Tomasz Kuczyński ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej. – Tak jak i nasz szczeciński Szczecin jest starszy o kolejny rok. Będą ważyć 79 kilogramów. Tradycyjnie już mieszkańców częstować będzie Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.


Nie tylko poczęstunek, ale również muzyka i taniec 

W południe na różankowej scenie wystąpi duet Jackpot, czyli Kasia Buja Kazuba i Maciej Kazuba, muzyczne małżeństwo, szczecinianie, ludzie o wielkiej wrażliwości. To m.in. ginaliści jubileuszowej – 10. edycji programu Must be the Music. 

Po ich występie czeka nas koncert „Oscarowa Muzyka Filmowa”. W powietrzu unosić się będzie magia melodii takich jak „My Heart Will Go On” z „Titanica”, czy potężne nuty „Piratów z Karaibów” i „Jurrasic Park”.  Usłyszymy zarówno klasyczne kompozycje, jak i współczesne hity kinowe. Równolegle na polanie od godz. 12 do 15 powstanie interaktywna strefa zabaw i animacji dla dzieci.

Na wielki finał urodzinowa potańcówka, tym razem z muzyką na żywo z zespołem BigBeat Live!

– Zapraszamy o godz. 16.00. Muzycy grają wybuchową mieszankę przebojów od lat 60. do współczesności, od Beatlesów do Bruno Marsa – podkreśla Kuczyński. – Tę coverową miksturę popu, rocka, disco i funky aplikują z wielką fantazją, a każde ich wejście na scenę podnosi u słuchaczy poziom endorfin i uwalnia radość!


Szczegółowy program 

  • 12:00 – Tort Urodzinowy
  • 12:00-15:00 – Interaktywna strefa zabaw i animacji dla dzieci.
  • 12:00-14:00 – Koncerty
    • Jackpot – Kasia Buja Kazuba, Maciej Kazuba – gitara, wokal – wokal, to małżeństwo muzyków, pedagogów i ludzi o wielkiej wrażliwości. Finaliści jubileuszowej, 10. edycji programu „Must be the Music” mają na koncie dwie płyty, wiele sukcesów scenicznych w Polsce i za granicą, bogate doświadczenie i współpracę z najlepszymi (m.in Janusz Strobel, Andrzej Jagodziński, Krzysztof Meisinger, Baltic Neopolis Orchestra, Bernard Maseli, Agnieszka Wilczyńska, zespół Perfect i wielu innych).Zdobywcy pierwszej nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku w 2023 roku.
    • Koncert pt. „Oscarowa Muzyka Filmowa” to spotkanie pełne dobrych dźwięków i emocji, które poruszają serca i wyobraźnię. Znane melodie przeniosą nas do świata największych filmowych hitów. W powietrzu unosić się będzie magia melodii takich jak „My Heart Will Go On” z „Titanica” czy potężne nuty „Piratów z Karaibów” i „Jurassic Park”.

Wszystko to za sprawą muzyków i konferansjera pozwoli poczuć się niczym na gali oscarowej. W programie znajdą się najbardziej ikoniczne utwory filmowe, które zdobyły serca widzów na całym świecie. Usłyszymy zarówno klasyczne kompozycje, jak i współczesne hity kinowe. Będzie to niezapomniany koncert pełen różnorodnych dźwięków i pięknych wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci. Wykonawcami koncertu będą: Dianna Domagała – skrzypce, wokal, Joanna Kowalczyk – flet, Aleksandra Górska – skrzypce, Rafał Kowalczyk – pianino.

  • 16:00-19:00 – Urodzinowa potańcówka z zespołem BigBeat Live!
    • BigBeat Live! to grupa przyjaciół, która od lat wychodzi na scenę, by dzielić się swoją pasją. Grali w wielu zespołach i projektach, ale to właśnie w tym składzie realizują się najpełniej. Grają wybuchową mieszankę przebojów od lat 60’ do współczesności, od Beatlesów do Bruno Marsa. Tę coverową miksturę popu, rocka, disco i funky aplikują z wielką fantazją, a każde ich wejście na scenę podnosi u słuchaczy poziom endorfin i uwalnia radość! Zespół wystąpi w składzie: Milena Migacz – wokal, Marcin Wrona – wokal, instr. Klawiszowe, Maciej Bosy Marcinkowski – saksofon, Marek Pokorniecki – gitara, Kamil Żuchowski – bas, Kuba Fiszer – perkusja.

Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny. 

 

Powiązane artykuły

LifestyleKultura

MARKOWY FESTIWAL – zbliża się ciekawe wydarzenie

W pełni letniego sezonu, do Świnoujścia, czyli najwspanialszego polskiego kurortu, zjedzie czołówka...

Kultura

Legenda polskiego punka wystąpi na rocznicę szczecińskich porozumień sierpniowych

Koncert pod hasłem „Świetlica Wolności”, organizowany wspólnie przez Centrum Solidarności „Stocznia” oraz...

Kultura

„Harriet” odwiedzi Majowe. Takie będzie dzisiejsze Kino na Leżakach

Już dzisiaj Kino na Leżakach przeniesie się na Osiedle Majowe. Wieczorem wszyscy...

LifestyleKultura

Mało jest takich imprez w Szczecinie. W czym tkwi fenomen Męskiego Grania?

To były tylko dwa dni, ale za to spędzone w świetnej atmosferze....