Już 18 lipca 2026 roku na scenie Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec wystąpi światowej sławy saksofonistka Candy Dulfer. Co najważniejsze dla fanów jazzu i muzyki rozrywkowej – będzie to jej jedyny koncert w Polsce.
Artystka, od lat uznawana za jedną z najbardziej wpływowych instrumentalistek na świecie, pojawi się w Szczecinie w ramach festiwalu Szczecin Jazz. Organizatorzy nie mają wątpliwości, że wydarzenie przyciągnie fanów z całego kraju.
Kariera Candy Dulfer to historia spektakularnego sukcesu. Międzynarodową sławę przyniósł jej album Saxuality, nominowany do nagrody Grammy. Od tamtej pory holenderska artystka regularnie występuje na największych scenach świata, zachwycając publiczność charakterystycznym brzmieniem saksofonu i niezwykłą energią sceniczną.
Miliony słuchaczy pokochały ją za utwór Lily Was Here, nagrany wspólnie z Davem Stewartem z Eurythmics. Lista artystów, z którymi współpracowała, robi ogromne wrażenie. Znajdują się na niej m.in. Prince, Van Morrison, Pink Floyd oraz Beyoncé. To właśnie Prince miał kiedyś powiedzieć o niej słynne zdanie: „When I want sax, I call Candy”.
Koncerty Candy Dulfer słyną z wyjątkowej atmosfery. Jazz miesza się w nich z funkiem, popem i soulem, a publiczność od pierwszych minut daje się porwać pulsującym rytmom i improwizacjom. Artystka jest znana z bezpośredniego kontaktu z widzami oraz widowiskowych występów, które bardziej przypominają muzyczne święto niż tradycyjny koncert. Tym razem taka energia zawita do szczecińskiego Teatru Letniego. W malowniczej scenerii zabrzmią utwory, które przez lata podbiły światowe sceny.
Dla fanów jazzu to wydarzenie obowiązkowe. Jedyny polski koncert jednej z największych gwiazd światowej sceny saksofonowej odbędzie się 18 lipca 2026 roku o godzinie 19:00.