Już w najbliższą niedzielę, 20 lipca, na szczecińskie torowiska powraca tramwajowa linia turystyczna „0”, obsługiwana zabytkowymi składami przez Tramwaje Szczecińskie. To doskonała propozycja na wakacyjny spacer po mieście – tym razem z pokładu tramwaju, który sam w sobie jest historyczną atrakcją.
Linia „0” będzie kursować w każdą wakacyjną niedzielę aż do końca sezonu, a także w dodatkowe dni: 15 i 16 sierpnia (piątek i sobota). Trasa przebiega przez najciekawsze rejony centrum Szczecina, dając pasażerom okazję, by spojrzeć na miasto z innej, nostalgicznej perspektywy.
Tramwaj zatrzymywać się będzie na przystankach: Potulicka, Brama Portowa, Plac Żołnierza Polskiego, Stocznia Szczecińska, Plac Kościuszki, Plac Gałczyńskiego, Plac Szarych Szeregów, Plac Grunwaldzki, Plac Rodła oraz ponownie Plac Żołnierza i Brama Portowa.
Odjazdy z przystanku Potulicka zaplanowano na godziny: 14:02, 15:22 i 16:42. W dniach 15–17 sierpnia linia wykona dodatkowe kursy, a trasa ulegnie lekkiej modyfikacji – z jeszcze większym naciskiem na atrakcje turystyczne i dziedzictwo miasta.
Taryfa turystyczna i bilety u konduktora
Przejazdy realizowane są według specjalnej taryfy turystycznej – bilet normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy 3,70 zł. Bilety można kupić bezpośrednio w tramwaju – w tradycyjny sposób, u konduktora.
Wakacyjne kursy linii „0” to propozycja zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, którzy chcą zobaczyć Szczecin z innej strony. Drewniane wnętrza, charakterystyczny stukot kół i miejski krajobraz za oknem – wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę, którą trudno znaleźć we współczesnych środkach transportu.