Home Aktualności Trąba powietrzna przeszła w okolicach Grzędzic pod Stargardem
AktualnościW regionie

Trąba powietrzna przeszła w okolicach Grzędzic pod Stargardem

277

Wczorajsze burze mocno dały się we znaki mieszkańcom Pomorza Zachodniego, a w szczególności wioski Grzędzice. Za sprawą trąby powietrznej, przechodzącej obok tej podstargardzkiej miejscowości, przeżyli prawdziwe chwile grozy.

Ta niecodzienna anomalia pojawiła się w godzinach popołudniowych, o czym świadczą zdjęcia Pawła Pietkiewicza, udostępnione przez Polskich Łowców Burz. Towarzyszyła ona intensywnym opadom deszczu i burzom. 

Jak przekazał portalowi TVN24 oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Stargardzie mł. bryg. Paweł Różański, na szczęście nie odnotowano żadnych szkód. 

Silne opady i wyładowania atmosferyczne, przed którymi ostrzegał w swoich alertach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wystąpiły też w całym województwie. W części powiatów południowych doszło nawet do zalania dróg i posesji.

Jaka będzie pogoda dziś i jutro?

Również dzisiaj możemy mieć do czynienia z burzami, występującymi w parze z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Miejscami może spaść od 20 do 35 mm wody i powiać do 70 km/h. W całym województwie obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia, zaś w powiatach południowych – drugiego stopnia. W tych ostatnich opady deszczu mogą wynieść nawet do 50 mm.

Słupki rtęci będą dzisiaj wskazywały do 22 do 24 stopni Celsjusza. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, początkowo lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. 

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...