Home Biznes i inwestycje To będzie drogowa rewolucja w Szczecinie. Szykuje się długo oczekiwana inwestycja
Biznes i inwestycje

To będzie drogowa rewolucja w Szczecinie. Szykuje się długo oczekiwana inwestycja

483

Ogłoszony został przetarg na realizację zadania pn.: „Poprawa warunków obsługi obszarów przemysłowych Gminy Miasto Szczecin poprzez wypełnienie luk w infrastrukturze drogowej dzielnicy Północ”. Zadanie obejmie budowę III etapu Trasy Północnej oraz budowę nowych dróg do obsługi terenów inwestycyjnych na północy Szczecina.

 

Zadanie pn.: „Poprawa warunków obsługi obszarów przemysłowych Gminy Miasto Szczecin poprzez wypełnienie luk w infrastrukturze drogowej dzielnicy Północ” podzielone jest na dwie części. Jak informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji:

– Część I to budowa drogi do obsługi terenów inwestycyjnych w rejonie ulic Stołczyńskiej i Skwarnej oraz budowa drogi dojazdowej do strefy przemysłowej i infrastruktury technicznej.

Z kolei część II to budowa Trasy Północnej wraz z budową połączenia drogowego obwodnicy Polic z Trasą Północną” realizowana w 2 etapach: 1 etap realizacyjny to budowa Trasy Północnej – etap III – obejmujący budowę nowej ulicy od ul. Łącznej do ul. Szosa Polska w Szczecinie”. z kolei 2 etap realizacyjny to „Połączenie drogowe planowanej obwodnicy Polic z układem drogowym Gminy Miasto Szczecin” – w formule zaprojektuj i wybuduj.

Termin realizacji zadania wynosi:

Część I – 26 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Część II – 1 Etap realizacyjny – 30 miesięcy od daty przekazania Wykonawcy placu budowy, z tym zastrzeżeniem, że przekazanie placu budowy Wykonawcy nastąpi po uzyskaniu przez Zamawiającego ostatecznej lub prawomocnej decyzji o zezwoleniu na realizację Inwestycji Drogowej (ZRiD); 2 Etap realizacyjny – 30 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Oferenci swoje propozycje mogą składać do 23 sierpnia.

Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o., zadanie dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe. To otoczenie przystanku SKM

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe powstały w rejonie ulic Kolejowej...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Na nowy rok szkolny będzie gotowe

Już w nowym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ulicy...

Biznes i inwestycje

Ale jazda nad Rubinowym Stawem! Nowa zjeżdżalnia już jest dostępna

Zjeżdżalnia na skarpie to niecodzienna atrakcja dla najmłodszych, która pojawiła się w...

Biznes i inwestycje

Obwodnica ominie miasto od wschodu. Niebawem ruszy budowa

Inwestycję o długości 13,3 km wykona za 175,6 mln zł firma PORR....