Na co dzień niedostępne dla mieszkańców pomieszczenia, gabinet prezydenta Szczecina, historyczne wnętrza i podziemny schron — tegoroczna Europejska Noc Muzeów w Urzędzie Miasta Szczecin zapowiada się wyjątkowo.
Już w sobotę 16 maja szczeciński magistrat, znany mieszkańcom jako „szpinakowy pałac”, otworzy swoje drzwi dla zwiedzających. W godzinach od 18:00 do 21:00 będzie można zajrzeć do miejsc, które zwykle pozostają niedostępne dla mieszkańców i turystów.
Największe zainteresowanie może wzbudzić możliwość odwiedzenia gabinetu prezydenta miasta. Piotr Krzystek osobiście oprowadzi gości po swoim miejscu pracy, opowie o historii wnętrza oraz pokaże oryginalne elementy wyposażenia. Organizatorzy przygotowali również nietypową atrakcję — uczestnicy będą mogli usiąść w fotelu prezydenta Szczecina i zobaczyć urząd z zupełnie innej perspektywy.
– To świetna okazja, aby zobaczyć nasz urząd od zupełnie innej strony – zachęca Piotr Krzystek.
W programie znalazło się także zwiedzanie sali sesyjnej Rady Miasta, sali bibliotecznej oraz sali ślubów. Jednym z najbardziej klimatycznych punktów wieczoru mają być jednak podziemia magistratu, gdzie znajduje się schron. To właśnie ta część budynku od lat budzi największą ciekawość mieszkańców podczas wydarzeń organizowanych w ramach Nocy Muzeów.
Europejska Noc Muzeów od lat przyciąga tłumy mieszkańców chcących odkrywać miejsca na co dzień niedostępne. Włączenie do wydarzenia szczecińskiego magistratu ma pokazać, że urząd to nie tylko miejsce formalnych spraw i urzędowych procedur, ale również budynek z historią i wyjątkową architekturą.
Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.