Home Ekologia i zdrowie Szpital zamyka Izbę Przyjęć
Ekologia i zdrowie

Szpital zamyka Izbę Przyjęć

281

Izba Przyjęć będzie nieczynna od poniedziałku, 1 lipca, przez całe lato. Pomieszczenia wymagają prac remontowo-konserwacyjnych.

Chodzi o 109. Szpital Wojskowy w Szczecinie. Przez cały ten okres zamknięcia Izby Przyjęć w tej placówce pacjenci, którzy wymagają pilnej pomocy medycznej proszeni są o kierowanie się do innych Izb Przyjęć czy Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w innych szpitalach. Planowe przyjęcia będą jednak realizowane normalnie.

– Nasza izba przyjęć wymaga przeprowadzenia niezbędnych prac, by zapewnić komfortowe warunki pracy dla personelu medycznego oraz pacjentów – wyjaśnia komendant 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie płk Krzysztof Jurkowski. – Wiemy, że jest to niedogodność, gdyż nasz szpital znajduje się w samym centrum miasta, jednak by zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki dla pacjentów i lekarzy, pielęgniarek oraz zespołów ratowniczych musieliśmy się zdecydować na przeprowadzenie prac remontowych a co za tym idzie na czasowe zamknięcie Izby Przyjęć – dodaje.

Wyłączenie z użytkowania Izby Przyjęć w Szpitalu Wojskowym zostało uzgodnione z Wojewodą Zachodniopomorskim oraz Narodowym Funduszem Zdrowia. Stanie się to już w najbliższy poniedziałek, 1 lipca i potrwa przez całe lato.

W tym czasie przeprowadzonych zostanie szereg prac. Wyremontowane będą łazienki i przebieralnie, sale zabiegowe, sale obserwacyjne, gabinety lekarskie, poczekalnia i miejsce gdzie odbywa się rejestracja pacjentów. We wszystkich pomieszczeniach zostaną m.in. wymienione podłogi, instalacje elektryczne i sanitarne, drzwi, ściany i sufity zostaną na nowo otynkowane i pomalowane.

 

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

W dobie humanizacji zwierząt istotnie zmienia się podejście człowieka do zwierząt domowych....

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Zabytkowy budynek szpitalny odbudowany. Pacjenci zyskają świetne pracownie diagnostyczne

Zabytkowy budynek „C” położony vis-a-vis głównej bramy wjazdowej do szpitala przy ul....

AktualnościEkologia i zdrowie

Foka w Podjuchach. Odpoczywała nad Odrą, nieopodal mostu

Pomimo, że trudno tu uznać za przyrodnicza sensację, to mimo wszystko obecność...