Home Lifestyle Start już w sobotę. Uczestnicy sami decydują, kiedy startują i kiedy kończą
LifestyleSport

Start już w sobotę. Uczestnicy sami decydują, kiedy startują i kiedy kończą

106

Już po raz dziesiąty Ruchowa Akademia Zdrowia organizuje bieg charytatywny, z którego dochód przeznaczy na spełnienie marzenia. Tym razem chodzi o marzenie Marleny (Podopiecznej Fundacji Mam Marzenie z oddziału w Szczecinie) o podróży na Zakynthos. Oficjalny start  6 lipca o godzinie 9:00  Oficjalne zakończenie dnia następnego, czyli 7 lipca o godzinie 10:00, ale do biegu można dołączyć w każdej chwili w ciągu tych 25 godzin. Co roku impreza cieszy się ogromnym powodzeniem.

 

300 biegaczy i miłośników nordic walkingu 6 i 7 lipca 2024 r. wesprze Fundację Mam Marzenie, spełniającą marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Od 10 lat, każdego roku na początku lipca spotykają się, dzięki niezwykłej inicjatywie Ruchowej Akademii Zdrowia i biegną lub idą po marzenia. Przez 25 godzin (lub krócej). Sami decydują, kiedy startują i kiedy kończą.

Każdy z uczestników musi przebiec/przejść co najmniej 3 okrążenia, czyli dokładnie 5,1 km na wyznaczonej trasie Lasku Arkońskiego (start przy kąpielisku Arkonka). Za każdy kolejny kilometr doliczana jest dodatkowa kwota (im większy dystans, tym kwota jest niższa). Wszystko po to, by spełnić marzenie Marleny (jeśli uda się uzbierać więcej środków, fundacja spełni też marzenie innych podopiecznych) o wyjeździe na Zakynthos.

Link do profilu Marzycielki na stronie internetowej fundacji: https://www.mammarzenie.org/marzyciele/11086-Marlena.

Do biegu można dołączyć w każdej chwili – na samym początku, po obiedzie, po wieczornej wizycie u znajomych, a nawet w nocy (jeśli ktoś jest nocnym markiem). Ważne, żeby wykupić swój numer startowy, czyli dokonać rejestracji internetowej i opłaty startowej. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy: https://www.protiming24.pl/startmeta/ev/mam-marzenie-raz-25h-run

Na wszystkich uczestników czekają też w przerwach dodatkowe atrakcje, czyli dla tych najmłodszych malowanie buziek, tatuaże brokatowe, bańki mydlane oraz inne animacje, a dla tych starszych pomoc masażystów, konkursy z nagrodami i wiele innych. Jak co roku będą wspierać nas też szczecińscy fotografowie, którzy uwiecznią wszystkie najlepsze chwile. Mamy też dobrą wiadomość dla tych, którzy lubią biegać przy muzyce – do rytmu będzie przygrywał DJ. Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie na swoim specjalnie wyznaczonym stoisku, opowiedzą więcej o tym czym się zajmują, jakie mają jeszcze marzenia do spełniania i jakie już spełnili, ale będą też czekać na wszystkich m.in. z książkami, grami planszowymi i słodkościami, za które będzie można wrzucać pieniądze do puszek lub płacić kartą oraz BLIKIEM.

O Fundacji Mam Marzenie

Organizacja pożytku publicznego, która od 21 lat pomaga chorym dzieciom w spełnianiu ich marzeń. W pracę na rzecz Fundacji zaangażowani są jedynie wolontariusze, którzy poświęcają swój czas, aby jak najwięcej dzieci mogło zrealizować swoje wymarzone cele. Fundacja posiada 16 oddziałów, co pomaga w dotarciu do dzieci w całej Polsce.

Celem Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, które cierpią na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja pragnie dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezwykle ciekawych i niezapomnianych wrażeń. Realizacja marzeń pozwoli choć na chwilę zapomnieć im o cierpieniu, a także wniesie w ich życie radość oraz motywację i siłę do walki z chorobą.

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

W dobie humanizacji zwierząt istotnie zmienia się podejście człowieka do zwierząt domowych....

Sport

Trener ze Szczecina doprowadził reprezentację do ćwierćfinału ME. To duża niespodzianka

Reprezentacja Polski koszykarzy do lat 20 pokonała Włochy 74:63 w meczu 1/8...

LifestyleKultura

MARKOWY FESTIWAL – zbliża się ciekawe wydarzenie

W pełni letniego sezonu, do Świnoujścia, czyli najwspanialszego polskiego kurortu, zjedzie czołówka...

AktualnościSport

Młodzież wyrusza na regaty The Tall Ships’ Races. Początek żeglarskiej przygody już w sobotę

Już w sobotę, 20 lipca Młodzieżowa Reprezentacja Szczecina na Regaty The Tall...