Home Kultura Spotkania z pisarzami. ProMedia zaprasza
Kultura

Spotkania z pisarzami. ProMedia zaprasza

89

Dziś i jutro w ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) można będzie wziąć udział w spotkaniach z pisarzami. 23 maja, o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z Moniką Zajączkowską – autorką powieści obyczajowych. Jutro o godz. 18:00 z czytelnikami spotka się Marcin Grzelak. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

 

Sanatorium uczuć. Spotkanie z Moniką Zajączkowską

 

23 maja (czw.) o godz. 18:00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się spotkanie z Moniką Zajączkowską — autorką powieści obyczajowej „Sanatorium uczuć, czyli siedem światów Igi B”.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Rozmowę z pisarką poprowadzi Anna Rutkowska.
Książki będzie można nabyć w trakcie spotkania.

O książce:

Powieść Zajączkowskiej to literatura kobieca, która miała swoją premierę na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, jesienią 2022 r. Opisała w niej historię dojrzałej kobiety, którą po dwudziestu latach porzuca mąż. Nowa sytuacja uzmysławia bohaterce, że w ogóle siebie nie znała. Jej perypetie, opisane z humorem i dystansem do świata pokazują walkę z uprzedzeniami, schedą po zakończonym związku. Książka była też prezentowana w programie Pytanie na Śniadanie TVP 2.

O autorce:

Monika Zajączkowska — pedagog, animatorka kultury, autorka scenariuszy teatralnych, bajek dla dzieci, tekstów kabaretowych. W roku 2022 wydała pierwszą powieść „Sanatorium uczuć, czyli siedem światów Igi B”. W swoich utworach opisuje perypetie zwykłych ludzi, ich marzenia, pasje, porażki, a wszystko to okraszone humorem oraz dystansem do otaczającego nas świata. Autorka uczestniczyła w 4.edycji programu „Sanatorium miłości”, w TVP1. Po zakończeniu nagrań do programu współprowadziła też program krajoznawczy “Polska mnie cieszy”, który był emitowany w ubiegłym roku na antenach TVP3.

 

Konstrukt gangstera. Spotkanie z Marcinem Grzelakiem [Szczecin literacki]

 

24 maja (pt.) o godz. 18:00 ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) odwiedzi Marcin Grzelak — autor mieszkający i tworzący w Szczecinie.

Okazją do rozmowy, którą poprowadzi Krzysztof Lichtblau, będzie niedawna premiera powieści „Beksa”. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Książki autora będzie można nabyć w trakcie trwania spotkania.

O autorze:

Marcin Grzelak: urodzony w 1978 roku. Pochodzi ze Złocieńca, ukończył Akademię Morską w Szczecinie, gdzie mieszka i pracuje. Zawodowo manager w branży transportu i logistyki. Pasjonat muzyki, literatury i fotografii, zagorzały fan koszykówki oraz wędkarstwa.

„Pułapka na anioły” jest jego literackim debiutem. Napisał także „Cukier na duszy”, ”Beksa” jest jego trzecią książką.

Partnerami wydarzenia są Stowarzyszenie Literatura Działa oraz Wydawnictwo Poza.

 

Powiązane artykuły

LifestyleKultura

MARKOWY FESTIWAL – zbliża się ciekawe wydarzenie

W pełni letniego sezonu, do Świnoujścia, czyli najwspanialszego polskiego kurortu, zjedzie czołówka...

Kultura

Legenda polskiego punka wystąpi na rocznicę szczecińskich porozumień sierpniowych

Koncert pod hasłem „Świetlica Wolności”, organizowany wspólnie przez Centrum Solidarności „Stocznia” oraz...

Kultura

„Harriet” odwiedzi Majowe. Takie będzie dzisiejsze Kino na Leżakach

Już dzisiaj Kino na Leżakach przeniesie się na Osiedle Majowe. Wieczorem wszyscy...

LifestyleKultura

Mało jest takich imprez w Szczecinie. W czym tkwi fenomen Męskiego Grania?

To były tylko dwa dni, ale za to spędzone w świetnej atmosferze....