Home Polityka Sławomir Nitras o Campus Polska Przyszłości. Wręczenie biletów dla szczecińskiej młodzieży
Polityka

Sławomir Nitras o Campus Polska Przyszłości. Wręczenie biletów dla szczecińskiej młodzieży

78

Przed Pomnikiem Czynu Polaków minister sportu Sławomir Nitras wraz z posłem Patrykiem Jaskulskim, wręczyli młodzieży ze Szczecina bilety na Campus Polska Przyszłości. To oni właśnie 23 sierpnia wezmą udział w jednym z największych kampusów w Polsce.

Campus Polska Przyszłości będzie miał w tym roku już 4 edycję. To jedno z największych wydarzeń w Polsce, gdzie młodzież z całego kraju będzie uczestniczyła w serii rozmów ze znanymi politykami, artystami i działaczami społecznymi. Z tegoroczną edycją wiąże się wiele pytań i ciekawości, jednak młodzież ze Szczecina będzie mogła na własnej skórze sprawdzić, co w tym roku wydarzy się podczas Campus Polska Przyszłości. 

Dlatego 2 czerwca odbyło się spotkanie z ministrem sportu Sławomirem Nitrasem oraz posłem Patrykiem Jaskulskim. Ci wręczyli szczecińskiej młodzieży bilety na tegoroczny kampus. 

– To jest dla nas w Szczecinie, dla mnie osobiście bardzo ważny dzień. Czwarty rok z rzędu organizujemy Campus Polska Przyszłości. W dniach 23-29 sierpnia spotykamy się tradycyjnie w Kortowie, w Olsztynie. Na tydzień to miejsce staje się największym w Europie festiwalem społecznym, podczas którego 1300 młodych Polaków, młodych Polek, ludzi, dla których sprawy publiczne nie są obojętne, będą mieli okazję spotkać się, poznać się, dyskutować, poznać najważniejszych ludzi, którzy decydują o polskiej polityce, o polskiej kulturze, o polskiej sztuce, o polskiej nauce, o polskim biznesie. Z ludźmi, którzy kształtują politykę europejską, ludźmi, którzy kształtują politykę światową. Ja przypomnę Państwu, że w latach poprzednich gościliśmy takich ludzi, jak Pan Przewodniczący Stepańczuk, Przewodniczący Rad Najwyższej Ukrainy, jak Pan Władimir Klitschko, Prezydent Kijowa, jak Garry Kasparow, mistrz świata i wielokrotny arcymistrz szachowy, ale jednocześnie istotny, a chyba jeden z najistotniejszych działaczy opozycji antyputinowskiej w Rosji – mówił minister sportu Sławomir Nitras.

Podczas wręczenia biletów uczestniczyło kilkoro studentów, studentek oraz tegorocznych maturzystów. Mimo że to nie wszystkie wybrane osoby, co nieco dowiedzieliśmy się o ich pasjach i społecznym zaangażowaniu. 

– Cześć, nazywam się Natanael Natkański i jestem przedstawicielem NGO-sów szczecińskich, posiadam swój kolektyw Tęczowy Szczecin, organizujemy grupy wsparcia,  grupy spotkaniowe, wystawiamy się w tym roku na Pikniku Pasji. Nasz lokalny kolektyw przeradza się w coś większego i powoli organizujemy rzeczy na większą skalę. Bardzo się cieszę, że moje osiągnięcia zostały docenione i dostałem bilet na kampus – mówił odbierający bilet Natanael Natkański.

Młodzież z całego kraju ruszy do Olsztyna dokładnie 23 sierpnia. Szczegóły jak choćby dokładną listę zaproszonych gości poznamy już w lipcu. 

 

 

Powiązane artykuły

Polityka

Miarka się przebrała. Znana redakcja pozywa Mateckiego za antyimigrancką nagonkę

Poseł Suwerennej Polski Dariusz Matecki nie pozwala zapomnieć o sobie. W ostatnich...

Polityka

Krzystek nowym przewodniczącym OKS

Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina jest nowym przewodniczącym Ogólnopolskiej Koalicji Samorządowej. Zmiany nastąpiły...

Polityka

Absolutorium dla prezydenta Szczecina. „To był kolejny trudny rok”

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Szczecin, radni udzielili Absolutorium prezydentowi Miasta za...

Polityka

Posła Mateckiego ekscesy. Sejmowy dach to jeszcze nic!

Mimo krótkiego stażu parlamentarzysty, Dariusz Matecki z Suwerennej Polski jest jednym z...