Home Aktualności Senior obejmował nagą dziewczynę nad jeziorem. Dziwne zgłoszenia i trop prowadzący do Szczecina
Aktualności

Senior obejmował nagą dziewczynę nad jeziorem. Dziwne zgłoszenia i trop prowadzący do Szczecina

871

O tej sprawie jest na Opolszczyźnie naprawdę głośno – policjanci otrzymali zgłoszenie o nieobyczajnej scenie z udziałem starszego mężczyzny, który obejmował nagą dziewczynę na plaży na jednym z jezior. Trop prowadzi do Szczecina, bowiem senior ubrany był w koszulkę jednej z naszych grup rowerowych.

 

Bulwersującą sytuację miała nagrać w poniedziałek 1 lipca jedna z kobiet, która jednocześnie zwróciła uwagę starszemu mężczyźnie i dziewczynie o tym, że zachowują się nieodpowiednio w miejscu publicznym. 

Pan by się ogarnął jako starszy człowiek. Policja zaraz przyjedzie, to pan usłyszy. No szukanie ofiary to jest wspaniała sprawa. Trzeba mieć charakter. Pan sobie postoi, poczeka na policję – mówiła zza kamery kobieta. 

Na nagraniu widzimy, jak mężczyzna odchodzi, a dziewczyna mówiąca ze wschodnim akcentem dziwi się, że nie może stać naga nad jeziorem. W tle słychać, żeby odsunęła się od wody, bo „jest pijana lub naćpana i może się utopić”.

Początkowo sądzono, że do całego zdarzenia doszło w Osowcu pod Opolem. Policjanci natychmiast rozpoczęli śledztwo i okazało się, że podobnych zgłoszeń jest więcej.  

– Do nas faktycznie zadzwoniła kobieta mówiąca, że jest autorką nagrania i to działo się w Osowcu. Sprawdziliśmy to natychmiast. Nie udało nam się ponownie nawiązać połączenia z tą kobietą, ale skoro zgłoszenie jest, sprawdziliśmy. Później okazało się, że nasi koledzy ze Szczecina i Polski Wschodniej sprawdzają takie same zgłoszenia. To dobry przykład ilustrujący, jak obecnie krążą te informacje w internecie. One rozchodzą się niemalże lawinowo – powiedział Radiu Opole podkomisarz Dariusz Świątczak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

Według Świątczaka nagranie ma pochodzić ze Szczecina, o czym może świadczyć również koszulka klubu Gryfus, którą mężczyzna miał na sobie. 

Kadr z nagrania internautki.

 

– W pierwszej kolejności zawsze sprawdzamy, czy dana sytuacja miała miejsce u nas, a później ustalamy ewentualnych sprawców i osoby poszkodowane, pokrzywdzone – tak to działa. W tej sytuacji zatrzymaliśmy się na etapie sprawdzania, czy to działo się u nas, bo wszystko wskazuje, że to nie był Osowiec.

Do tej sprawy będziemy jeszcze wracać. 

Powiązane artykuły

Aktualności

Dronem podczas The Tall Ship Races nie polatasz

Drony i inne jednostki latające nie będą mogły latać podczas The Tall...

Aktualności

Zatrzasnęła kluczyki i dziecko w aucie

O tym, jak niebezpieczne jest pozostawienie dziecka w samochodzie w upalny dzień,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

W dobie humanizacji zwierząt istotnie zmienia się podejście człowieka do zwierząt domowych....

AktualnościSport

Młodzież wyrusza na regaty The Tall Ships’ Races. Początek żeglarskiej przygody już w sobotę

Już w sobotę, 20 lipca Młodzieżowa Reprezentacja Szczecina na Regaty The Tall...