Home Biznes i inwestycje Rondo prawie gotowe. To najszybciej budowane drogi w Szczecinie?
Biznes i inwestycje

Rondo prawie gotowe. To najszybciej budowane drogi w Szczecinie?

2.8k

To prawdopodobnie miejsce, gdzie trwają najbardziej intensywne roboty drogowe. „Śpieszymy się, też jesteśmy kierowcami i wiemy, jak to jest” – mówią budowlańcy. Dziś lali pierwszy asfalt, a rondo niebawem może zostać oddane do ruchu.

 

Budowane rondo u zbiegu ulic Kredowej, Podbórzańskiej, Szczecińskiej i Ostoi-Zagórskiego nabiera kształtów. Widać już krawężniki, powstają chodniki, a dziś wykonawca lał asfalt. Trwają tu bardzo intensywne prace.

– Śpieszymy się, też jesteśmy kierowcami i wiemy, jak to jest. Trzeba to rondo szybko zrobić i iść dalej  robotami, jak tu skończymy, wszystkim będzie łatwiej jeździć… pewnie będzie kolejna zmiana w objazdach – mówią pracownicy.

Obecnie mieszkańcy Warszewa muszą korzystać z objazdu wyznaczonego ulicami Kredową i Czesława Miłosza.

Już wcześniej Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji zapewniał, że prace przy budowie ronda będą prowadzone tak, by jak najszybciej oddać ten fragment drogi kierowcom do użytku i powodować jak najmniej utrudnień.

Wykonawca śpieszy się z jeszcze jednego powodu: już we wrześniu zacznie funkcjonować szkoła przy ulicy Kredowej. To będzie jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów edukacyjnych w Szczecinie. Kiedy zabrzmi pierwszy dzwonek, zacznie się tu również duży ruch związany z dowozami dzieci do szkoły. Im więcej robót drogowych zostanie wykonanych do tego czasu, tym łatwiej mieszkańcom osiedla będzie się tu poruszać.

Na całym terenie inwestycji pracy pozostało jeszcze wiele. Przypomnijmy: cały projekt obejmuje przebudowę aż ośmiu ulic, o łącznej długości blisko 4,9 km. Przebudowane zostaną: ul. Kredowa – od skrzyżowania z ulicą Wakacyjną; Ostoi-Zagórskiego wraz z Rondem Kredowa; Urlopowa; Czesława Miłosza – przedłużenie; Andersena od skrzyżowania ul. Miodowej (wraz ze skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. Północną (bez skrzyżowania); Północna od skrzyżowania z ul. Andersena (wraz ze skrzyżowaniem) do linii stanowiącej granice działek 1/25 i 1/26 obrębu 3065; Północna od linii stanowiącej granice działek 1/25 i 1/26 obrębu 3065 do ul. Chłodnej.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe. To otoczenie przystanku SKM

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe powstały w rejonie ulic Kolejowej...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Na nowy rok szkolny będzie gotowe

Już w nowym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ulicy...

Biznes i inwestycje

Ale jazda nad Rubinowym Stawem! Nowa zjeżdżalnia już jest dostępna

Zjeżdżalnia na skarpie to niecodzienna atrakcja dla najmłodszych, która pojawiła się w...

Biznes i inwestycje

Obwodnica ominie miasto od wschodu. Niebawem ruszy budowa

Inwestycję o długości 13,3 km wykona za 175,6 mln zł firma PORR....