Home Aktualności Przed nami kolejna edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Szkołę Doktorską US
AktualnościEdukacja

Przed nami kolejna edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Szkołę Doktorską US

145

Zbliża się IV edycja Konferencji MKDUS 2.0 organizowanej przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-21 czerwca.

 

Poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród doktorantów pochodzących z Polski, jak i tych zagranicznych. Podczas konferencji prelegenci mieli okazję do podzielenia się różnorodnymi zainteresowaniami, a ich wystąpienia były znakomitym wstępem do podjęcia dyskusji.

– Wierzymy, że i w tym roku będzie podobnie, a interdyscyplinarny charakter konferencji umożliwi poszerzenie horyzontów o nowe doświadczenia i pozwoli na nawiązanie kontaktów z osobami reprezentującymi różne dziedziny nauki. To niepowtarzalna okazja do wymiany spostrzeżeń badawczych dla każdego – mówią organizatorzy.

Konferencja składa się z trzech paneli.

PANEL ZIELONY – 19.06.2024
Wyzwania naukowe współczesnego człowieka

Panel zielony jest przeznaczony dla dyscyplin takich jak: matematyka, nauki biologiczne, nauki fizyczne, nauki o ziemi i środowisku, nauki o kulturze fizycznej, nauki medyczne, nauki o zdrowiu, zootechnika i rybactwo, weterynaria oraz innych dyscyplin pokrewnych, w tym socjologii.

PANEL CZERWONY – 20.06.2024
Wojna i pokój – wyzwania współczesnej humanistyki

Dyscypliny naukowe: filozofia, historia, językoznawstwo, literaturoznawstwo, nauki teologiczne i nauki o kulturze i religii, pedagogika.

PANEL FIOLETOWY – 21.06.2024
Wyzwania nauk społecznych w XXI wieku

Dyscypliny naukowe: ekonomia i finanse, nauki o zarządzaniu i jakości, geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, nauki o polityce i administracji, nauki prawne oraz psychologia.

Dr Artur Łabuz, menedżer konferencji mówi nam o idei konferencji:

– To już IV edycja konferencji MKDUS 2.0, która nieustannie cieszy się wielkim zainteresowaniem i skupia co roku ponad 150 doktorantów z całej Polski, a także z różnych zakątków świata. Zamysłem MKDUS-a było stworzenie miejsca dla doktorantów, aby raz do roku mogli spotkać się, przedstawić swoje dokonania naukowe, podyskutować i zintegrować się. Tym miejscem jest Uniwersytet Szczeciński.

 

– Doktoranci Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego tworząc wydarzenie, jakim jest MKDUS, stworzyli nie tylko wyjątkowe wydarzenie naukowe, w trakcie którego młodzi naukowcy z całego kraju i nie tylko mogą wymieniać naukowe idee i chwalić się swoimi osiągnięciami, ale także niezwykłą platformę do zawiązywania nowych znajomości, które w zamyśle mają prowadzić do rozwoju badań wieloośrodkowych i interdyscyplinarnych. MKDUS to przede wszystkim nauka, ale także ludzie, którzy tworząc to wydarzenie integrują się, uczą organizacji i zdobywają nowe doświadczenia – podkreśla z kolei wicedyrektor Szkoły Doktorskiej US dr hab. Paulina Niedźwiedzka-Rystwej, prof. US.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej, wydarzeniu na Facebooku oraz na stronie Szkoły Doktorskiej na Facebooku.

– Serdecznie zapraszam Państwa na Konferencję już w najbliższą środę, 19 czerwca. Uroczyste otwarcie Multidyscyplinarnej Konferencji Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego emitowane będzie w transmisji na żywo z udziałem wybitnego gościa – profesora Jana Lubińskiego. Do zobaczenia – zaprasza mgr Anna Rzepiela-Podlecka, kierownik konferencji MKDUS 2.0.

 

 


 

strona: https://mkdus.usz.edu.pl/

wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1099922307890114

Szkoła Doktorska: https://www.facebook.com/sd.usz

Szczeciner objął to wydarzenie patronatem medialnym.

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Dronem podczas The Tall Ship Races nie polatasz

Drony i inne jednostki latające nie będą mogły latać podczas The Tall...

Aktualności

Zatrzasnęła kluczyki i dziecko w aucie

O tym, jak niebezpieczne jest pozostawienie dziecka w samochodzie w upalny dzień,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

W dobie humanizacji zwierząt istotnie zmienia się podejście człowieka do zwierząt domowych....

AktualnościSport

Młodzież wyrusza na regaty The Tall Ships’ Races. Początek żeglarskiej przygody już w sobotę

Już w sobotę, 20 lipca Młodzieżowa Reprezentacja Szczecina na Regaty The Tall...