Home Biznes i inwestycje Powstaną nowoczesne stacje pogotowia ratunkowego. Rusza przetarg na budowę 3 obiektów
Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowieW regionie

Powstaną nowoczesne stacje pogotowia ratunkowego. Rusza przetarg na budowę 3 obiektów

414
Foto: AdobeStock

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie ogłosiła przetarg na budowę trzech nowych placówek. Nowoczesne obiekty powstaną w Pyrzycach, Drawsku Pomorskim i Koszalinie. Dla ratowników będzie to kolosalna zmiana jeśli mowa o warunkach pracy.

 

Każdy z tych obiektów jest ważny i każdy na równi potrzebny. Mówi o tym Przemysław Maciąg, Członek Zarządu powiatu pyrzyckiego:

– Jako samorządowcy zabiegaliśmy o to od lat. Ratownicy, którzy niosą pomoc mieszkańcom naszego powiatu, ale nie tylko, bo przecież nie raz ratowali już życie poza granicami Pyrzyc, potrzebują dobrych warunków do pracy. Nowoczesny obiekt to większy komfort i większa funkcjonalność – tłumaczy.

Do tej pory pyrzycka filia mieści się w budynku straży pożarnej, nie ma tu doskonałych warunków.

– Nie ukrywam, że ostatnim czasem mocno wierzyliśmy, że w końcu coś się ruszy w sprawie nowej siedziby. I nie koniecznie chodzi o warunki socjalne, bo przychodzimy do pracy, a nie na wczasy, więc luksusów nie wymagamy – mówił kilka miesięcy temu nam jeden z pyrzyckich ratowników medycznych. – Już sam fakt, że pokój socjalny znajduje się na drugim piętrze na końcu budynku sprawia, że nie mamy fizycznej możliwości realizowania ustawowych wymagań, czyli wyjechania w ciągu minuty od momentu wezwania – tłumaczy.

Teraz się to zmieni.

– Po rozstrzygnięciu przetargu wykonawca będzie miał 26 miesięcy na realizację inwestycji – mówi Przemysław Maciąg. – Cieszę się z tej inwestycji, cieszę się, że wreszcie ktoś wsłuchał się w nasz głos i liczne apele lokalnej społeczności – dodaje.

Nowe filie będą placówkami o charakterze indywidualnym, nowoczesnymi, dobrze wyposażonymi, z bardzo dobrym i szybkim wyjazdem do miejsca dysponowania. W planach budowy przewidziano m.in. pomieszczenia socjalne, pomieszczenia odpoczynku dla ratowników medycznych i lekarza, garaże do stacjonowania karetek, pomieszczenia do mycia i dekontaminacji ambulansów.

– Ponadto magazyn leków i sprzętu medycznego oraz tlenu, pomieszczenia gospodarcze, magazynowe, pomieszczenie suszenia, wierzchni odzież – informuje Natalia Dorochowicz, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie na antenie Twojego Radia.

Inwestycja, o której mówiono od lat, wreszcie się ziści.

– Z całą pewnością nowa siedziba wpłynie na poprawę funkcjonalności służb ratunkowych w naszym regionie – komentuje starosta pyrzycki, Ewa Gąsiorowska-Nawój. – Szczególnie ważne to jest z uwagi na bliskość drogi S3, akwenów wodnych, Ogrodu w Przelewicach. Na terenie powiatu funkcjonują również wielkoobszarowe gospodarstwa rolne, gdzie błyskawiczna interwencja medyczna może być kluczowa w przypadku ratowania zdrowia czy życia – dodaje.

 

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe. To otoczenie przystanku SKM

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe powstały w rejonie ulic Kolejowej...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

W dobie humanizacji zwierząt istotnie zmienia się podejście człowieka do zwierząt domowych....

TurystykaAktualnościW regionie

Gdzie wybrać się nad jezioro? Oto 10 malowniczych akwenów Pomorza Zachodniego

Było już zestawienie najlepszych spływów kajakowych w województwie zachodniopomorskim, ale nie samymi...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Na nowy rok szkolny będzie gotowe

Już w nowym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ulicy...