Home Aktualności Popularne kąpielisko zamknięte. Nie wiadomo na jak długo
AktualnościW regionie

Popularne kąpielisko zamknięte. Nie wiadomo na jak długo

3.8k

Kąpielisko w położonej nad Jeziorem Dąbie Lubczynie nie zostanie, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, otwarte w najbliższy weekend. Ma to związek z niedawnym śnięciem ryb w okolicach plaży.

 

Pobrano próbki wody do badań parametrów w zakresie enterokoków kałowych i escherichia coli. Wyniki badań z poniedziałku są w przedstawionym zakresie dobre – głosi komunikat Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie.

– W wyniku pojawienia się od wtorku, 18 czerwca br. śniętych ryb w jeziorze Dąbie i na brzegu plaży w Lubczynie na zgłoszenie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie ponownie dnia 19 czerwca dokonał kontroli kąpieliska. Pobrano próbki wody do badań parametrów w zakresie enterokoków kałowych i escherichia coli. Wyniki badań będą znane dopiero w sobotę, 22 czerwca 2024 r. W tym dniu również będzie przeprowadzona kontrola w zakresie stanu sanitarno-higienicznego kąpieliska, w tym występowania śniętych ryb i zostanie wydana decyzja w zakresie potencjalnego wykorzystania wody do kąpieli. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo osób chcących korzystać z kąpieliska w Lubczynie zarządca kąpieliska informuje, że otwarcie kąpieliska nie nastąpi w sobotę 22 czerwca 2024 r. Wywieszona będzie czerwona flaga i obowiązywał będzie zakaz kąpieli. Niezwłocznie po uzyskaniu decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Goleniowie w zakresie przydatności wody w J. Dąbie do kąpieli kąpielisko zostanie otwarte – czytamy w komunikacie.

Na bieżąco codziennie od wtorku prowadzone są prace związane z usuwaniem śniętych ryb i ich utylizacją. Prace te wykonuje firma zewnętrzna na zlecenie Wód Polskich. W pomoc w usuwaniu martwych ryb zaangażowani są jak zawsze niezawodni druhowie OSP Lubczyna, PSP Goleniów i pracownicy Ośrodka Sportu. Przyczynę zanieczyszczenia i śnięcia ryb bada Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i odpowiednie służby weterynaryjne.

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...