Home Aktualności Ostatni w tym roku jarmark nad Jeziorem Słonecznym odwołany. Powodem ostrzeżenie Wód Polskich
Aktualności

Ostatni w tym roku jarmark nad Jeziorem Słonecznym odwołany. Powodem ostrzeżenie Wód Polskich

430

Gumieniecki Jarmark nad Jeziorkiem Słonecznym odbywa się już od kilku lat od maja do września. Wydarzenie łączy mieszkańców i jest szansą podzielenia się swoimi pasjami. Na następną edycję musimy jednak poczekać do przyszłego roku, ponieważ niedzielny jarmark został odwołany przez organizatorów z uwagi na ostrzeżenie przed przebywaniem w pobliżu jeziora.

 

Jarmark odbywa się każdego roku z inicjatywy rady Osiedla Gumieńce. To wydarzenie, podczas którego mieszkańcy mogą wystawić na sprzedaż różne „skarby” z czeluści swoich szaf i zakamarków, ale też podzielić się swoją pasją do tworzenia. Przede wszystkim zaś poznać się wśród sąsiedzkiego towarzystwa. 

 

– Jarmark zrodził się z chęci integracji – mówi pani Stasia Pierko, jedna z organizatorek Gumienieckiego Jarmarku. – Przeznaczony jest dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej i tworzą ręcznie oryginalne przedmioty. A także dla tych, którzy chcą sprzedać lub wymienić się rzeczami ze swoich domów. Dzieci sprzedają swoje zabawki, panie ubrania, a wszystko za symboliczne parę złotych.

 

Teren wokół Jeziora Słonecznego jest dla mieszkańców bardzo ważny. To duży teren zielony pomiędzy osiedlami. Tu odbywają się lokalne wydarzenia, a dzięki staraniom samych mieszkańców powstała rozbudowana przestrzeń rekreacyjna. Niestety jarmark został odwołany z powodu ostrzeżenia Wód Polskich przed zanieczyszczeniem.

 

– Boję się obecnie organizować jarmark w tym miejscu – informuje pani Stasia Pierko. – Musimy dostosować się do ostrzeżenia, tym bardziej że wydarzenie trwa kilka godzin. Najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników. Na jarmark zapraszamy od maja przyszłego roku, kiedy sytuacja się ustabilizuje.

 

Organizatorzy potwierdzają, że będą obserwować stan Jeziora Słonecznego. Zapowiadają starania o bezpieczeństwo przebywania mieszkańców w tej okolicy. 

Powiązane artykuły

Aktualności

3 miesiące aresztu za „zabór” radiowozu. To „występek chuligański”?

Areszt tymczasowy zarządziła Prokuratura Okręgowa Szczecin-Śródmieście. To po kradzieży radiowozu, której dopuścił...

Aktualności

Pożar w akademiku przy Szwoleżerów

Nowy rok akademicki jeszcze na dobre nie ruszył, a w jednym z...

Aktualności

Gdzie i jak zgłosić swój problem? Jest nowa wersja Alert Szczecin

Dziura w chodniku utrudnia dojazd do pracy albo martwią cię przepełnione śmietniki?...

Aktualności

Pożar domu na Skolwinie. Policja podała nowe informacje

W nocy z soboty (30.09) na niedzielę (1.09) doszło do groźnego pożaru...