Home Biznes i inwestycje Oddaj swój głos! Rusza Szczeciński Budżet Obywatelski 2024
Biznes i inwestycje

Oddaj swój głos! Rusza Szczeciński Budżet Obywatelski 2024

76

Dzisiaj w południe wystartuje głosowanie na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Szczecina zdecydują, jak zmieni się ich miasto w najbliższym czasie. Do wyboru jest aż 149 różnorodnych pomysłów.

 

By oddać swój głos, wystarczy wejść na stronę www.sbo.szczecin.eu, wybrać przycisk „Głosuj”, zapoznać się z instrukcją i dokonać wyboru. W tym roku głosowanie na SBO zostało rozbudowane, a szczecinianie będą mogli oddać aż dwa głosy. 

 

– To pierwsze głosowanie SBO na zupełnie nowych zasadach. Do dyspozycji mieszkańców będą dwa głosy, jeden na projekty lokalne i jeden na projekty z kategorii „Zielonego SBO”. Ale zanim będzie można oddać swoje głosy, zapraszamy mieszkańców do zapoznania się z listą projektów, a projektodawców do promowania swoich pomysłów – wyjaśnia Magdalena Błaszczyk, dyrektorka Biura Dialogu Obywatelskiego.

 

W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Szczecina niezależnie od wieku i miejsca zameldowania. Do wyboru jest 149 projektów, w tym 124 projekty lokalne i 25 projektów w kategorii „Zielone SBO”.

 

Lista projektów jest długa, a ich różnorodność powinna zachęcić również te osoby, które nie miały jeszcze do tej pory okazji brać udziału w głosowaniu – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Od dużych inwestycji, po małe lokalne potrzeby. Trzymamy kciuki za wszystkich projektodawców, niech wygra najlepszy.

 

Głosowanie potrwa do 23 listopada do godz. 12. Odbędzie się w formie elektronicznej, ale mieszkańcy, którzy nie będą mogli zagłosować samodzielnie, mogą skorzystać z pomocy asystenta w Urzędzie Miasta Szczecin przy placu Armii Krajowej 1, lub filii na Prawobrzeżu przy ul. Rydla 39-40 (sala obsługi interesantów). Pomoc asystenta dostępna będzie w godzinach pracy urzędu. Wsparcia w głosowaniu elektronicznym udzieli również Akademia SBO. Stoisko Akademii będzie otwarte podczas dzisiejszego mecz King Wilki Morskie Szczecin vs AEK Ateny w ramach Basketball Champions League w Netto Arenie. 

 

– Mamy nadzieję, że mecz będzie okazją nie tylko do sportowych emocji, ale również rozmów o mieście, zapraszamy zarówno tych, którzy jeszcze nie wiedzą, na co oddać swoje głosy jak i osoby, które chciałyby zrobić to z naszą pomocą – mówi Paulina Stok-Stocka, realizatorka Akademii SBO. – Jeśli jednak nie wybieracie się na mecz, a chcielibyście spotkać się z nami, okazją będzie Bieg Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Szczecin może się stać liderem bezemisyjności na wodzie?

„W ostatnich latach świadomość ekologiczna i troska o środowisko naturalne stały się...

Biznes i inwestycje

Szkutniczki podbijają branżę jachtową

Nie ma już zawodów męskich, kobiety nie tylko zdobywają nowe obszary zawodowe,...

Biznes i inwestycje

Wojna o fotowoltaikę. Mieszkańcy Gminy Dobra nie chcą farm w pobliżu domów

Mieszkańcy Bezrzecza i innych miejscowości w gminie Dobra nie zgadzają się na...

Biznes i inwestycje

Kolejna kamienica odzyskała swój blask

Zakończył się drugi etap rewitalizacji budynku przy ul. 5 Lipca 17, 17a...