Home Lifestyle Męskie Granie już w ten weekend! Szykują się dwa dni pełne muzyki
LifestyleKultura

Męskie Granie już w ten weekend! Szykują się dwa dni pełne muzyki

2.4k

Największa w Polsce trasa koncertowa wraca do Szczecina. Już w piątek i sobotę na płycie lotniska Aeroklubu Szczecińskiego odbędzie się trzecie w historii „grodu Gryfa” Męskie Granie, podczas których wystąpią największe gwiazdy polskiej alternatywy.

Koncerty będą odbywać się na dwóch scenach – większej Głównej i mniejszej Ż. Okazję do ich wysłuchania i obejrzenia będą mieli tylko ci, którzy uprzednio kupili bilety na odpowiednie dni, a te już są w zasadzie wyprzedane. 

– To jedyna szansa, aby ponownie usłyszeć repertuar przygotowany z myślą o wcześniejszych edycjach. Do jubileuszowej edycji projektu zostali zaproszeni zarówno artyści od lat związani z Męskim Graniem, jak i absolutni debiutanci, których być może już za kilka lat usłyszymy w kolejnej Męskie Granie Orkiestrze – podkreślają organizatorzy.

Kogo usłyszymy i zobaczymy?

I tak w piątek na Scenie Głównej wystąpią: Rubens, L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra z muzyką do animowanej wersji „Chłopów”, Kaśka Sochacka, Mrozu oraz muzycy tworzący skład orkiestry Męskiego Grania z 2020 roku – Daria Zawiałow, Bartek Król i Igo. Natomiast w sobotę wystąpią Bartek Królik, T.Love, PRO8L3M, Kasia Nosowska i tegoroczna Orkiestra – Daria Zawiałow, Mrozu i bracia Kacperczyk.

Na scenie Ż usłyszymy bardziej offowych wykonawców, również wartych uwagi – pierwszego dnia będą to Ivo, Miętha, Projekt WOW (Waligóra, Odoszewski, Wolas), Marcelina i projekt P.Unity, podczas gdy nazajutrz pojawią się Kępiński >|< Kowalonek, Bisz, Skubas i Kathia, Marcin Masecki Trio i duet Jeszcze.

Jak stąd wrócimy?

O ile dojazd na koncerty nie będzie stanowić problemu, ponieważ dojedziemy na lotnisko w Dąbiu dzienną komunikacją, tak powrót mógłby teoretycznie nastręczać wielu trudności. Nic bardziej mylnego – Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zorganizuje specjalną, dodatkową komunikację miejską po koncertach w piątek i sobotę.

Kursowanie linii tramwajowej 2 w skróconej relacji Turkusowa – Plac Rodła zostanie przedłużone do godz. 1:30, z częstotliwością co 10 minut. Kursy zjazdowe (od godz. 0:49) będą realizowane różnymi trasami (jako linia 8 do Gumieniec, linia 7 do zajezdni Pogodno przez ul. Mickiewicza, linia 2 do zajezdni Pogodno przez ul. Piłsudskiego lub przez ul. Arkońską, do zajezdni Golęcin przez pl. Rodła).

W godzinach 23:45–1:30 uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa 800 w relacji Osiedle Bukowe – Osiedle Słoneczne – Hangarowa – Brama Portowa – Plac Kościuszki (przystanek 10422), z częstotliwością co 4–5  minut.

  • W kierunku pl. Kościuszki obsługiwane będą przystanki: Hangarowa, Basen Górniczy, Wyszyńskiego, Brama Portowa, Plac Zwycięstwa, Krzywoustego, Plac Kościuszki.
  • W kierunku Osiedla Bukowego obsługiwane będą przystanki: Hangarowa, Rondo Ułanów Podolskich, Jaśminowa ZUS, Torfowa (nż), Bagienna, Struga Zajezdnia (nż), Wiosenna, Łubinowa, Osiedle Słoneczne, Rondo Reagana (nż), Kolorowych Domów, Osiedle Bukowe.
  • Kursy na odcinkach Plac Kościuszki – Hangarowa i Osiedle Bukowe – Hangarowa będą realizowane jako techniczne.
  • Kursy o godzinie 01:29 i 01:34 realizowane będą z Osiedla Bukowego do Polic – obsługiwane przystanki: Hangarowa, Basen Górniczy, Wyszyńskiego, Brama Portowa, Plac Żołnierza Polskiego, Plac Rodła i dalej trasą linii 107. Przystanki na trasie „sto siódemki” będą funkcjonować jako „na żądanie”.

Dla linii 2 i 800 od godz. 23:30 do zakończenia kursowania przystanki „Hangarowa” będą funkcjonować jako stałe.

 

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

W dobie humanizacji zwierząt istotnie zmienia się podejście człowieka do zwierząt domowych....

LifestyleKultura

MARKOWY FESTIWAL – zbliża się ciekawe wydarzenie

W pełni letniego sezonu, do Świnoujścia, czyli najwspanialszego polskiego kurortu, zjedzie czołówka...

Kultura

Legenda polskiego punka wystąpi na rocznicę szczecińskich porozumień sierpniowych

Koncert pod hasłem „Świetlica Wolności”, organizowany wspólnie przez Centrum Solidarności „Stocznia” oraz...

Kultura

„Harriet” odwiedzi Majowe. Takie będzie dzisiejsze Kino na Leżakach

Już dzisiaj Kino na Leżakach przeniesie się na Osiedle Majowe. Wieczorem wszyscy...