Home Polityka Marcin Biskupski nowym zastępcą prezydenta Szczecina. Czym będzie się zajmował?
Polityka

Marcin Biskupski nowym zastępcą prezydenta Szczecina. Czym będzie się zajmował?

92

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina poinformował dziś o zmianach w kolegium prezydenckim. Do grona zastępców prezydenta z początkiem czerwca dołączy Marcin Biskupski. Będzie odpowiadał za sprawy oświaty, pomocy społecznej, kultury i sportu.

– Zmiany to efekt naszych rozmów z Koalicją Obywatelską – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – Jeszcze przed wyborami umówiliśmy się na współpracę i cieszę się, że rozmowy prowadzone są w bardzo przyjaznej i konstruktywnej atmosferze. Na pokładzie witam Marcina, który jest bardzo doświadczonym samorządowcem i przede wszystkim ma ogromne zaufanie mieszkańców. Pokazał to jego wynik w ostatnich wyborach samorządowych.

W obecnej kadencji skład kolegium prezydenckiego tworzą Anna Szotkowska, Michał Przepiera, Łukasz Kadłubowski i wspomniany Marcin Biskupski. Grono to uzupełnia skarbnik miasta Dorota Pudło-Żylińska oraz sekretarz miasta Ryszard Słoka.

Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta nie oznacza, że z Urzędem Miasta żegna się dotychczasowa wiceprezydent Lidia Rogaś. W obecnej kadencji będzie pełnić funkcję pełnomocnika prezydenta miasta ds. oświaty.

– Pani Lidia Rogaś jest wybitnym ekspertem w dziedzinie oświaty. Chcę wykorzystać jej doświadczenie bo w nadchodzących latach czeka nas wiele wyzwań – dodaje Piotr Krzystek.

W najbliższym czasie nie są także wykluczone drobne korekty kompetencyjne wśród zastępców prezydenta Szczecina. Jedną z nich będzie przejęcie części zadań komunalnych związanych m.in. z komunikacją publiczną, zielenią i czystością przez Łukasza Kadłubowskiego. Anna Szotkowska przejmie zaś sprawy związane z planowaniem przestrzennym miasta, geodezją oraz kartografią.

Powiązane artykuły

Polityka

Miarka się przebrała. Znana redakcja pozywa Mateckiego za antyimigrancką nagonkę

Poseł Suwerennej Polski Dariusz Matecki nie pozwala zapomnieć o sobie. W ostatnich...

Polityka

Krzystek nowym przewodniczącym OKS

Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina jest nowym przewodniczącym Ogólnopolskiej Koalicji Samorządowej. Zmiany nastąpiły...

Polityka

Absolutorium dla prezydenta Szczecina. „To był kolejny trudny rok”

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Szczecin, radni udzielili Absolutorium prezydentowi Miasta za...

Polityka

Posła Mateckiego ekscesy. Sejmowy dach to jeszcze nic!

Mimo krótkiego stażu parlamentarzysty, Dariusz Matecki z Suwerennej Polski jest jednym z...