W najbliższych dniach mieszkańców Szczecina czekają wyższe temperatury. Synoptycy zapowiadają powrót lata, a nawet upały. Miasto jest na to gotowe – w przestrzeni publicznej pojawią się nowe miejsca, w których będzie można się ochłodzić.
Po kurtynach wodnych ustawionych przy biurowcu Oxygen i na placu Adamowicza, do miasta trafią trzy kolejne punkty zraszające. Słupki z wodną mgiełką pojawią się: na placu Zwycięstwa, przy deptaku Bogusława (od strony placu Zgody) oraz na al. Jana Pawła II (przy ul. Niedziałkowskiego).
Urządzenia będą uruchamiane automatycznie, gdy temperatura powietrza przekroczy 27°C. Mgiełka nie tylko przynosi ulgę w upalne dni, ale stanowi też atrakcję dla dzieci.
ZWiK przypomina również o konieczności odpowiedniego nawodnienia. Pomóc mają w tym poidełka zlokalizowane w kilkunastu punktach Szczecina. Mieszkańcy mogą napełniać bidony m.in. przy Arkonce, Różance, Bulwarach, na placu Lotników, w Parku Wolności, na Bramie Portowej czy w skateparku na ul. Chełmińskiej.
Wszystkie poidełka są oznaczone logotypem ZWiK, który gwarantuje, że woda jest bezpieczna, zdrowa i smaczna.