Home Biznes i inwestycje Koncepcja jest, ale na budowę tej drogi długo poczekamy
Biznes i inwestycje

Koncepcja jest, ale na budowę tej drogi długo poczekamy

3.6k

Droga, która powstała jako łącznik między Arkońską a aleją Wojska Polskiego wydłużyła trasę „średnicową”. Obwodnica śródmiejska wciąż jednak czeka na rozbudowę. Jadąc niedawno oddaną do użytku ulicą Majdańskiego widać przestrzeń, która jest gotowa na dalszy ciąg inwestycji.

Obwodnica śródmiejska Szczecina, zwaną Trasą Średnicową, to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych Szczecina. Finalnie ma połączyć północne i południowe dzielnice miasta, omijając centrum. Inwestycja zaplanowana została na 9 etapów, z czego 6 zostało już zrealizowanych.

Jadąc ulica Majdańskiego (łączy Arkońską z aleją Wojska Polskiego) kierowcy mogą zauważyć teren, który jest gotowy na dalszy ciąg prac.

Realizacja będzie możliwa przy uzyskaniu dofinansowania, zapewne niemałego, bo zakres prac jest duży i skomplikowany. Kilka lat temu opracowano tylko koncepcję korytarzową dla kolejnego etapu od alei Wojska Polskiego do ul. 26 Kwietnia.

Koncepcja zakłada, że kolejny – siódmy etap – będzie najdłuższym odcinkiem całej obwodnicy. Ma prowadzić trasę od Łękna przez ul. Zaleskiego, Sienkiewicza, Mickiewicza, Twardowskiego i połączyć się z ul. 26 Kwietnia. Nad ulicą Jagiellońską ma być wybudowana estakada.

Kolejne etapy obwodnicy mają z założenia połączyć ul. 26 Kwietnia i Mieszka I, a dalszej kolejności ułatwić komunikację i połączenie z ulica Floriana Krygiera i autostradą. Sama inwestycja to ogromne wyzwanie, powstać muszą nowe estakady i prawdopodobnie tunel pod rondem Szyrockiego.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe. To otoczenie przystanku SKM

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz miejsca postojowe powstały w rejonie ulic Kolejowej...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Na nowy rok szkolny będzie gotowe

Już w nowym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ulicy...

Biznes i inwestycje

Ale jazda nad Rubinowym Stawem! Nowa zjeżdżalnia już jest dostępna

Zjeżdżalnia na skarpie to niecodzienna atrakcja dla najmłodszych, która pojawiła się w...

Biznes i inwestycje

Obwodnica ominie miasto od wschodu. Niebawem ruszy budowa

Inwestycję o długości 13,3 km wykona za 175,6 mln zł firma PORR....